Scholl

Vücudun tüm yükünü taşıyan ayakların bakımının doğru bir şekilde ve düzenli olarak yapılması sağlık açısından son derece önemlidir. Ayakların özellikle gün boyu ayakkabı içerisinde kalması ayak bakımına özen gösterilmesini bir zorunluluk haline getirir. Scholl farklı nedenlerden kaynaklanabilecek her tür sorunun giderilmesi, ayak sağlığının ve konforunun sağlanması adına uygulanabilecek pek çok etkili çözüm sunar.

Scholl vücuttaki en önemli organlardan biri olan ayakların güçlü ve sağlıklı kalmasında önemli bir rol üstlenir. Ayakların yanı sıra ayak tırnakları da gün içerisinde vücut ağırlığının taşındığı bölgeler olma özelliği taşıdığından çeşitli zorluklarla karşı karşıyadırlar. Bunun doğal bir sonucu olarak tırnaklarda, parmaklarda ve topuklarda çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Scholl uzun yıllardır kaliteli, başarılı ve etkili ayak ve tırnak bakım ürünleri geliştirmekte bu sayede tüm bu sorunlarla mücadele konusunda önemli bir avantaj sağlamaktadır. Scholl’un geniş ürün yelpazesinde bulunan farklı ürünler genel ayak ve tırnak bakımında üst düzey etki sağlayabilir. Bunların yanı sıra özel olarak tasarlanan ve geliştirilen Scholl bakım cihazları kullanılarak günlük bakım rutinlerini yerine getirmek, sağlıklı ve bakımlı ayaklara sahip olmak mümkündür. 

Scholl Tabanlık

Gün içerisinde gerçekleştirilen yürüme, ayakta durma, koşma ve benzeri aktiviteler ayak ağrıları yaşanmasına neden olabilir. Bu tip ağrılar pek çok kişi tarafından doğal olarak kabul edilmesine karşın Scholl tabanlık kullanımı ayak ağrılarının ortadan kaldırılması ve kişinin konforunun sağlanması için etkili bir yöntem olabilir. Scholl tabanlık elastiklik sağlayarak ayakta durma, yürüme ya da koşma dolayısıyla ortaya çıkan ağrıları engellemede önemli bir rol üstlenebilir.

Scholl ayak tabanlığı ayakkabıların içerisine koyulur ve ayakkabının tabanına oturacak şekilde yerleştirilir. Bu sayede ayakkabının tabanıyla ayak arasında yumuşak bir doku oluşması sağlanır. Şok emicilik görevini üstlenen yumuşak doku aynı zamanda ayak tabanında rahatlık hissi oluşmasına katkıda bulunur. Scholl tabanlık modelleri ayakların en doğru şekilde hareket etmesini sağlamasının yanı sıra ayakların nefes almasını ve ayakta oluşabilecek çeşitli problemlerin giderilmesinde etkilidir. Ayakların ayakkabı içinde daha rahat bir şekilde hareket etmesi ve doğru bir yürüyüş şekli edinilmesi noktasında da Scholl tabanlık çeşitleri faydalıdır.

Scholl tabanlık gün içerisinde sürekli ayakta kalmak ve ayakkabı giymek zorunda olan kişilerin daha az yorulmasına katkıda bulunur. Tabanlık satın alınırken ayak numarasına göre seçim yapılması gerekir. Böylece ayakların ayakkabı içinde dahi yumuşak ve rahat bir zemine basması sayesinde karşılaşılabilecek olumsuz etkiler minimize edilir. Scholl tabanlık yumuşak yapısının yanı sıra ortopedik de olduğundan genel yürüme ve ayak sağlığı üzerindeki olumlu etkileri ile ön plandadır. 

Scholl Ayak Törpüsü

Ayakların gün içinde ayakkabılarda kapalı ve havasız kalması, vücudun ağırlığını taşıması ve sürekli baskı uygulanması dolayısıyla en sık karşı karşıya kalınan sorunların başında topuk sertleşmesi gelir. Çeşitli etkenlere bağlı olarak topuk bölgesinde meydana gelen ölü deriler zaman içerisinde topukta renk değişikliğine, deride kalınlaşmaya ve topuk çatlaklarına neden olur. Topuklarda meydana gelen çatlaklar yalnızca görünümü bozmak zorunda kalmaz aynı zamanda yürüme sırasında batma hissi yaşanmasına da neden olabilir.

Scholl ayak törpüsü kurumuş topuk derilerinden ve ayak altı derilerinden kurtulmak aynı zamanda cilt sağlığını geri kazandırmak ve korumak amacıyla kullanılabilir. Ayaklarının topuk ve taban bölgelerinde ölü deri birikimi ve sertleşme sorunu yaşayan kadınların ve erkeklerin optimum fayda sağlayabileceği Scholl ayak törpüsü etkili sonuçlar alınmasını sağlayan başarılı ve fonksiyonel bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

Ayak bakımının en önemli adımlarından biri taban ve topuk bölgelerinin, kuruluğun ve sertliğin giderilmesi için düzenli olarak törpülenmesidir. Sorunlu bölgelerde daha iyi bir görünüm elde edilmesini sağlayan ayak törpüleme aynı zamanda cilt sağlığı açısından da son derece önemlidir. Kuru hava, sert tabanlı ayakkabılar giyilmesi, yetersiz su tüketimi gibi pek çok farklı etkene bağlı olarak ayak tabanında meydana gelen sertleşme Scholl ayak törpüsü ya da topuk rendesi gibi ürünler kullanılarak giderilebilir. Bu sayede bakımlı, sağlıklı ve yumuşak ayaklara sahip olunabilir. 

Scholl ayak törpüsünün kullanım amacı; ayakların altındaki sert, kuru ve deforme olmuş derinin arındırılmasıdır. Scholl ayak törpüsü yumuşak hareketlerle uygulanmalı ve düzenli olarak kullanılmalıdır. Bu sayede özellikle baş parmak çevresi, ayak baskı noktaları ve topuk bölgesi gibi bölgelerde ortaya çıkan kalınlaşma sorunu giderilebilmektedir.

Scholl Tırnak Mantarı Giderici

Scholl tırnak mantarı sorununun giderilmesinde kullanılabilecek etkili ve başarılı ürünlere sahip bir markadır. Mantar zamanında ve doğru şekilde müdahale edilmediği takdirde önemli bir sağlık sorunu haline gelebilmektedir. Hatta mantara bağlı olarak gelişen sorunlar kişinin yaşam konforunu ciddi düzeyde etkileyecek boyuta ulaşabilmektedir. Bu nedenle tırnak mantarı kesinlikle ihmal edilmemelidir. Scholl ürünleri özel bileşenlerden oluşan içerikleri sayesinde tırnak mantarı sorununun giderilmesinde son derece etkilidir. 

Scholl Tırnak Mantarı Giderici sahip olduğu özel formül dolayısıyla geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmekte ve oldukça ciddi hale gelebilecek bir sağlık sorununun giderilmesinde rol oynamaktadır. Mantar önleyici solüsyon kullanımının düzenli kullanımı sonucunda el ve ayak bakımının doğru ve etkili bir şekilde yapılması söz konusu olmaktadır. 

İhtiyaç halinde hem el hem ayak bakımında kullanılabilen Scholl Tırnak Mantarı Giderici kısa bir süre içerisinde tüm mantarları yok etme amacıyla özel olarak formülize edilmiştir. Özel üretilen bu Scholl ürünü, mantar sorunu yaşanan tırnak üzerine sürme yoluyla kolayca uygulanabilmektedir. 

Scholl Tırnak Mantarı Giderici formülünde yer alan doğal bileşenler dolayısıyla yalnızca mantarlara etki eder ve ciltte herhangi bir zarar oluşmasına yol açmaz. Mevcut mantarları kısa süre içerisinde kurutmasının yanı sıra yeni mantar oluşumunu da engeller. Doğal fırça uçlu yapısına sahip olan Scholl Tırnak Mantarı Giderici tırnak mantarı tedavisinde etkili bir çözüm sunduğundan tırnak sağlığının yeniden kazandırılmasına önemli katkı sağlar. Tırnaklara özenli bir bakım sağlayarak özel formülü sayesinde tırnakların nefes almasında rol oynar. Bunun yanı sıra etkili formülü kızarıklığa ya da tahriş oluşumuna neden olmaz.

Tırnak mantarı tedavisi aşamasında öncelikle tırnağın enfekte olmuş yüzeyi törpülenmeli ve bu aşamada öncelikle renk değiştirmiş olan kısımlara dikkat edilmelidir. Tırnak yüzeyindeki tozların silinmesinin ardından fırça yardımıyla sıvı tırnak yüzeyine sürülür. Sıvı sürülürken tırnak etine değdirmemeye özen gösterilmelidir. Eğer sıvının tırnağa sürülürken tırnak etine değmesi söz konusu olursa nazik bir şekilde temizlenmelidir. Bir hafta süreyle günde bir kez uygulama yapılmalıdır.