Ocean Plus Fish Oil 1200 mg 50 Kapsül Saf Balık Yağı
SVR
Svr Sebiaclear Creme Spf50 50ml - Karma ve Yağlı Ciltler için Güneş Koruyucu
Paçuli Uçucu Yağı 10 Ml

Paçuli Uçucu Yağı 10 Ml (DİONE00861)

0,00
Marka : Dionesse
Fiyat : 70,00 TL(KDV Dahil)
70,00 TL 'den başlayan taksitlerle

Paçuli Uçucu Yağ

Adını Hint dilindeki "Pacholi”  kelimesinden yani "Kokmak” kelimesinden alan bitkidir Paçuli.

Daha günümüze doğru geldikçe, Paçuli Bitkisi ve Yağı daha çok Hippi kokusu olarak da bilinir. 

Paçuli uçucu yağı; nane familyasından olan Pogostemon cablin bitkisinin yapraklarının damıtılma yoluyla elde edilmiş tamamen doğal ve saf olan bitki öz yağıdır. Güçlü, odunsu ve tatlı misk kokusu vardır. Parfüm ve deodorant yapımında çokça tercih edilir.

Mucizevi bir bitkidir. Kuru ciltler için ekstra faydalıdır.

Ürün Açıklaması

Güçlü bir cilt, aroma ve ruh hali değişimi için Dionesse Paçuli yağı ideal bir uçucu yağ olduğunu kanıtlar. Paçuli bitkisinin yapraklarından çıkarılan Paçuli esansiyel yağının hem zihin hem de beden için birçok kullanımı ve faydası vardır. Paçuli yağı çeşitli cilt faydaları içerir ve kırışıklıkların, lekelerin ve cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Dionesse Paçuli esansiyel yağı ayrıca pürüzsüz ve parlak bir cilt yaratabilir. Paçuli esansiyel yağının tatlı ve misk kokusu genellikle parfümlerde ve kolonyalarda kullanılır ve cilde uygulandığında doğal bir misk yayabilir. Paçuli esansiyel yağının eşsiz, otsu aroması yaymak için mükemmeldir ve zengin kimyasal özellikleri aromatik veya topikal olarak kullanıldığında duygular üzerinde topraklama ve dengeleme etkisi olabilir.

Dionesse Paçuli Esansiyel Yağ Kullanımları ve Faydaları

1. Paçuli esansiyel yağı, oldukça topraklayıcı bir kimyasal bileşen olan Patchoulol ile zengindir. Bu bileşen ve benzeri diğerleri nedeniyle, Paçuli yağının duygular üzerinde topraklama ve dengeleme etkisi vardır. Paaçuli ruh hali uyumlu özelliklerini elde etmek için boynunuza. Paçuli uygulayın veya seçtiğiniz difüzöre üç ila dört damla Patchouli esansiyel yağı yerleştirin.

2. Paçuli uçucu yağının inanılmaz cilt bakım faydalarını kaçırmayın; günlük yüz rutininizin bir parçası olun. Pürüzsüz ve parlak bir cilt için yüzünüze bir ila iki damla Patchouli esansiyel yağı uygulayın. Sonuçları seveceksiniz!

3.  Basit ve etkili bir ağız temizliği için mutlaka deneyin .  

4.  Uzun saçların kesinlikle avantajları vardır, ancak düğümler bunlardan biri değildir. Genellikle, ıslak saçların dolaşıklığı zaman alıcı olabilir ve hatta biraz ağrılı olabilir.Dinamik bir uçucu yağ kombinasyonu kullanarak, bu saç dolandırıcısı dolaşma ile harcanan zamanı azaltacak ve kafa derisi üzerindeki gereksiz stresi azaltacaktır.

5.  Paçuli esansiyel yağı ve Nane yağının topraklama ve enerji verici özelliklerinin tadını çıkararak günün stresini arkanızda bırakın. Uzun bir çalışma gününden sonra, Paçuli esansiyel yağını Nane yağı ile birleştirin ve bu karışımı alnınıza, boynunuzun arkasına uygulayın. Paçuli yağı, duygular üzerinde topraklama ve stabilize edici bir etki sağlarken, Nane gerginlik duygularını hafifletmek için çalışır.

6.  Paçuli cilt bakımı için mükemmeldir ve cildin görünümünü iyileştirmek için sıklıkla kullanılabilir. Patchouli yağının cilt faydalarını en iyi şekilde almak için günlük nemlendiricinize birkaç damla Patchouli ekleyin veya doğrudan bir veya iki damla Patchouli esansiyel yağını cildinize uygulayın. Paçuli uçucu yağı kullanmak kırışıklıkların, lekelerin veya sorunlu cilt bölgelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olacaktır.

7.  Paçuli yağı, parfüm ve kolonya endüstrisinde misk kokusu için sıklıkla kullanılmaktadır.   Paçuli, misk kokusu oluşturmak için de kullanılabilir ve çiçek esansiyel yağlarıyla birleştirildiğinde kolayca tatlı kokulu bir aromaya dönüşür.

Bitki Tanımı

Paçuli esansiyel yağı , nane ailesinin bir parçası olan gür bir bitki olan Pogostemon cablin olan paçuli bitkisinden gelir . Bitkinin sapları iki ila üç feet yüksekliğe ulaşabilir ve pembe ve beyaz renkli küçük çiçekler taşıyabilir. Paçuli bitkisi ayrıca kenarları boyunca sivri yeşil yapraklar üretir. Dionesse Paçuli esansiyel yağı paçuli bitkisinin yapraklarından çıkarılır.

Paçuli Uçucu Yağı Kimyası

Ana Kimyasal Bileşenler: Patchoulol, α-Bulnesene, α-Guaiene

Paçuli'nin ana kimyasal maddesi Patchoulol'dur. Patchoulol bir seskiterpen omurgasına sahiptir ve alkollerin fonksiyonel grubunun bir üyesidir. Patchoulol topraklama özellikleri içerir ve bu topraklama özellikleri nedeniyle, Patchouli esansiyel yağının duygular üzerinde topraklama etkisi vardır. 

Paçuli Uçucu Yağı ile İyi Karışan Yağlar

Paçuli difüzyon için Sandal Ağacı , Portakal,  Nane , Sardunya , Lavanta ,Gül esansiyel yağlarıyla iyi uyum sağlar .

Dikkat

Olası cilt hassasiyeti. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Hamileyseniz, emziriyorsanız veya doktor bakımı altındaysanız, doktorunuza danışın. Gözler, iç kulaklar ve hassas bölgeler ile temasından kaçının.

Dionesse Aromaterapi Ürünleri;,Üniversiteler tarafından analizleri yapılmış ve raporları mevcuttur. Dermatolojik testlerden geçmiştir. Paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya ve koruyucu içermez. %100 saf ve katkısızdır. Doğa dostudur, vegan kullanımına uygundur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Benzer Ürünler
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.