5,0 (0)
Ürün Kodu : 8713
Barkod : 3031500311645

Isis Pharma Secalia Balm El ve Vücut Balsam Kremi 200 ml


  Tükendi!  


Isis Pharma Secalia Balm El ve Vücut Balsam Kremi 200 ml


IsisPharma Aşırı Kuru ve Atopik Ciltler İçin Nemlendirici El ve Vücut Bakım Balsamı
 

Isis Pharma Secalia El ve Vücut Balsamı atopik dermatid ve aşırı kuru cilt bulgularının temelinde cildin bariyer görevinde önemli role sahip olan lipid ve nem dengesinin bozulduğu gözlenmiştir. Cildin bariyer özelliğinin bozulması dış etkenlere karşı koruma görevine zarar verebilir.

Secalia serisi atopik ve aşırı kuru cilt bulgularını hafifletmek amacı ile başta Karite (Shea) Butter, Inca Inchi Oil ve gliserin olmak üzere bir çok bitkisel ekstre ile etkinliği zenginleştirilmiştir.

  • Karite (Shea) Butter, Batı Afrika kökenli bir ağacın tohumudur. 5000 yıldır Afrika yerlileri tarafından şifalı bitki olarak kullanıldığı bilinmektedir. Afrika dilinde yetiştiği ağaca (Karite) hayat ağacı denmektedir. Zengin yağ asitleri olan omegalar ve steroller ile birlikte A ve E vitamini içerir. Epidermal hücrelerdeki lipid eksikliğini tamamlayarak cildin bariyer özelliğini geliştirir. Cilde nem sağlayarak cildin elastikiyetini artırır, kurumalara bağlı çatlamaları önlemeye yardımcı olur.
  • Hala organik metodlarla yetiştirilen bu bitkinin değerli yağlardan zengin çekirdekleri ilaç ve kozmetik sektöründe kullanılmaktadır. Cilt hücrelerindeki lipid eksikliklerini tamamlamaya yardımcı olarak cildin bariyer görevinin devam etmesine destek olur. Cildin nemini artırarak elastikiyeti artırır. Yapısında yüksek oranlarda Omega 3 (%48), Omega 6 (%36) antioksidan olarak Vitamin A ve E ihtiva eder.

Parfüm ve paraben içermez.
 

Kullanımı:

 

İstenilen sıklıkta el ve vücuda uygulanır.


BENZER ÜRÜNLER

POPÜLER ÜRÜNLER