5,0 (0)
Ürün Kodu : 11615
Barkod : 8697796000738

Dermoskin Ato Probiyotik Krem 50 ml

Marka
159,90 TL %15
135,92 TLDermoskin

Dermoskin Ato Probiyotik Krem 50 ml

 

Dermoskin Ato Probiyotik Krem 50 ml

Krem kuru, çok kuru ve atopik ciltler için hazırlanmıştır.Kızarıklık ve kaşıntı problemi olan kuru ciltlerin kullanımına uygundur.
Ürünün Yenilikçi Yanı

Etki mekanizması mikrobiyolojik bariyer üzerine kurulmuştur.  Probiyotik ve prebiyotik karışımı (yani sinbiyotik)  olan ECOSKIN isimli etken madde ile atopik cildin mikrobiyolojik bariyerini güçlendirerek klinik belirtilerin hafiflemesi için kullanılabilir.
Ato Probiyotik Kremin içeriğinde bulunan etken maddeler:

ECOSKİN: Probiyotik inaktif Lactobacillus ile birlikte onların besini olan prebiyotik  Alpha-Glucan Oligosaccharide,Polymnia Sonchifolia Root Juice ve Maltodextrinin sinbiyotik kombinasyonudur. Cildin mikrobiyolojik bariyerini güçlendirerek doğal savunma mekanizmalarını uyarır. Kuru ve atopik cildin görünümünde, yapısında gözle görülür bir değişim sağlar.

CERAMIDE COMPLEX: Farklı tipteki konsantre seramidler(Ceramide 3, Ceramide 1), cholesterol, serbest yağ asitleri ve Phytosphingosine'den oluşan ve cildin bozulmuş lipit yapısını düzenlemeye yardımcı güçlü bir etken maddedir.  Nem seviyesini arttırır.
PALMİTAMİDE MEA (Palmitoiletanolamid): Psedoseramid olup cildimizde bulunan doğal bir yağdır. Fonksiyonu keratinosit ve diğer cilt hücrelerini her türlü zarara karşı korumak ve onarmaktır. Kaşıntı, kızarıklık, ödem ve atopik dermatitin diğer belirtilerini azaltır ve alevlenme ihtimallerini düşürür. Yüksek güçlü kortikosteroid kremleri kullanma gerekliliğini azaltır.

HYALURONİC ACİD: Eşsiz hidratlama özelliği sayesinde cilt üzerinde bariyer oluşturur, nemi hapseder, yumuşak, pürüzsüz bir görünüm almasına ve trans-epidermal su kaybını önüne geçmek için uygulanabilir. Hücresel yenilenme ve onarım sürecini hızlandırır.

NİACİNAMİDE(Vitamin B3) : Kuru ciltlerin nemlendirilmesini ve anti-enflamatuvar etkisiyle kızarıklıktan kaynaklı hassasiyetlerin giderilmesini sağlayan B3 vitamini olup güçlü bir antioksidandır. Nem kaybını önler ve sirkülasyonu geliştirir. İltihaplanma karşıtı ve nem tutucu olarak görev yapar.

PANTHENOL(VITAMIN B5):  Cildin bariyer tabakasını güçlendirerek nem kaybını önlemeye cildin canlanması için kullanılabilir. Cildi besler ve yumuşatır. Yeni hücre oluşumunu destekler ve epidermisin daha dolgun ve pürüzsüz bir yapıya kavuşmasını sağlar. Anti-enflamatuvar etkilidir.

TOCOPHEROL ACETATE(VITAMIN E): Cildi yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkisi vardır ve cildin su tutma kapasitesini arttırır. E vitamini türevidir. İltihaplanma karşıtı, nemlendirici ve güneş koruyucudur. Bitkisel yağlardan elde edilir, bazı besinlerde de bulunur.

TEFLOSE: Teflose® ramnoz, glikoz ve glukuronik asit ihtiva eden, dallanmış bir yapıya sahip bakteriyel fermentasyonla elde edilen bir polisakkarittir. "Teflon - benzeri" kaplama deri yüzeyi üzerinde istenmeyen ve / veya patojenik bakterilerin yapışmasını inhibe eder. Cilt üzerinde film tabakası oluşturur.

Not: Ato Probiyotik Krem'in ihtiyaç olduğunda steroidlerle birlikte kullanılmasında bir engel yoktur.


BENZER ÜRÜNLER

POPÜLER ÜRÜNLER