Cosmed

Özel içerikleri ile üst düzey fayda sağlamayı odaklayan Cosmed; cilt bakım, saç ve vücut ürünleri üretmektedir. Lekeli ciltler, akneye eğilimli ciltler, atopiye eğilimli ciltler, hassas ciltler ve yaşlanma etkisine girmiş ciltler için Cosmed etkili bakım çözümleri sunmakta ve geniş bir kitleye hitap etmeye başarmaktadır. Cosmed markası tüm ürünlerinin içeriğinde faydaları nedeniyle Crocus Chrysanthus denilen çiğdem çiçeği yer alır. Bu bitkinin ham madde olarak kullanıldığı Cosmed ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmez. Ayrıca Cosmed markasının ürünlerinde paraben, mineral yağlar, phenoxyethanol ve petrol türevleri bulunmamaktadır. Pek çok farklı seriye sahip olan Cosmed kullanıcının cilt ihtiyaçlarını gidermeye yönelik etkili ürünler geliştirmeyi amaçlar.

Cosmed Atopia Cleansing Oil

Dünyada en sık görülen cilt sorunlarının başında atopiye eğilim gelir. Atopiye eğilimli ciltlerde aşırı kuruma gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle atopiye eğilimli ciltlere özel bir bakım uygulanması gerekir. Cosmed Atopia serisinde atopiye eğilimli ciltlerde rahatlıkla kullanılabilecek ürünler yer alır. Cosmed Atopia Cleansing Oil kuru ya da kuruluktan kaynaklanan cilt sorunları yaşayan ciltlerde kullanıma yönelik olarak geliştirilmiştir. Nemlendirme özelliğine sahip bu temizleme yağı cildi farklı çevresel etkenlerden arındırarak nemlendirmeye katkıda bulunur. Tüm cilt tiplerinde çift aşamalı temizlik için kullanılabilir. Hem yüz hem vücut temizliğinde hafif masaj yapılarak uygulandıktan sonra bol suyla durulanması mümkündür. Bebek ve çocukların kullanımına uygun olan Cosmed Atopia Cleansing Oil sabah ve akşam kullanılabilmektedir. Bitkisel yağlardan zengin özellikteki içeriğiyle cildin nem ve yağ dengesine zarar vermez. Her tür cilt tipine uygulanan çift aşamalı temizliğin ilk aşamasında kullanılabilecek olan Cosmed Atopia Cleansing Oil besleyici ve durulanabilir bir temizleme yağı olma özelliğine sahiptir.

Cosmed Skinolojist

Cosmed Skinolojist cilde aydınlık ve pürüzsüz bir görünüm kazandırmaya yönelik olarak tasarlanan bir yüz ve vücut yıkama köpüğü olma özelliğine sahiptir. Cilt yüzeyinde ortaya çıkan pürüzlü görünüm, ton eşitsizliği ve batık gibi istenmeyen durumların tedavisine nazik eksfoliasyon etkisiyle katkıda bulunur. Az miktarda ürün ıslatılmış yüz ve vücut bölgesine dairesel hareketlerle uygulanarak bol suyla durulanır.

Cosmed Güneş Kremi

Cosmed güneş kremi serisinde hassas, kuru, normal, karma ve yağlı cilt tiplerinde kullanıma özel olarak geliştirilen ürünler bulunmaktadır. Cosmed güneş kremi çeşitleri cildi UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı korumasının yanı sıra belirli cilt sorunlarına yönelik bakım yapma imkanı da sunar. Cosmed güneş kremi çeşitleri dermatolojik test edilmiş formülleriyle sağlıklı güneşlenmeyi sağlama amacıyla üretilir. Cilde zarar vermeyen içerikleriyle güneşlenme sırasında ve sonrasında cildin sağlıklı yapısının korunmasına katkıda bulunur. Özel içerikleri sayesinde Cosmed güneş kremi çeşitleri farklı cilt yapılarına güneşten maksimum koruma imkanı sağlar. Koruyucu özelliğiyle Cosmed güneş kremi güneşlenme sonucu kuruyup yıpranan ciltlerin eski sağlığına kavuşmasında önemli bir rol üstlenir. Böylece kullanıcılar daha sağlıklı bir cilde sahip olmanın keyfini çıkarabilirler. Cosmed güneş kremi serisinde güneşlenmeden önce kullanılmak üzere tasarlanan krem ve losyonlar da bulunur. İçerikleri vücudun korunması ve cildin gereksinim duyduğu bileşenlerin verilmesi amacıyla tasarlanır.

Cosmed Enzim Peeling

Cosmed Enzim Peeling lekeye eğilimli ciltlerde kullanıma özel olarak üretilmiş arındırıcı bir peeling ürünüdür. Cildin makyaj kalıntılarından ve kirden arındırılmasına yardımcı olan peeling etkisi sayesinde Cosmed Enzim Peeling cildin daha aydınlık bir görünüme ulaşmasına destek olmaktadır. Özel bir formüle sahip olan bu arındırıcı toz temizleyici tüm cilt tiplerinde güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Cosmed Enzim Peeling cildin gün boyu maruz kaldığı her tür çevresel faktörden arındırılması ve matlaştırılması noktasında önemli bir etkiye sahiptir. Cosmed Enzim Peeling’in pürüzsüz ve sıkı bir cilt elde etmeye katkı sağladığı bilinmektedir. Uygulama aşamasında suyla aktive edilen az miktarda ürün, ıslatılmış yüz ve boyun bölgesine dairesel hareketlerle uygulandıktan sonra bol suyla durulanır.