Burt's Bees Ürünleri

Burt's Bees insanların iyiliğine ve sağlığına katkıda bulunacak doğal ürünler üretmektedir. Bu ürünlerin yarısından fazlası % 100 doğal olması ve % 100 doğallığına ulaşıncaya kadar çabalanmaktadır.  Burt's Bees tüm ürünlerinin üzerinde doğallık seviyesini belirten etiketler bulunmaktadır. Ayrıca her ürüne doğallık yüzdesini ayrı ayrı açıkça belirtmektedir. Ürünlerin içerisinde sadece Chlorophyll, Beta-Carotene, Mica ve Titanium Dioxide doğal renklendiriciler kullanılmaktadır. FDA ( Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) yasaklamış olduğu bir çok yapay renklendiricinin aksine doğal renklendiricilerin insan sağlığına zarar vermemektedir. İçeriklerinde bulunan koku bileşenlerin yalnız gerekli oldukları zaman kullanan bir markadır. Kullandıkları bütün kokularda Ftalat içermemektedir. Ayrıca doğaya zarar vermemek için geri dönüşümlü ambalajlar kullanırlar.
 Burt's Bees yüzde 100 doğal ve renkli dudak bakımları ile yoğun renk vermek için formüle edilmiştir. İçeriklerin bulunan doğal özleri ile dudaklara yumuşaklık ve pürüzsüzlük sağlayabilir. Dudak bakımlarının yanı sıra temizleyici, nemlendirici, el bakımı, ayak bakımı, vücut bakımı, bebek ürünleri ve tırnak bakımı gibi doğal ürünlere sahiptir. 
 Tırnak etinin beslenmesi, nemlenmesi ve güzel görünmesi için kullanılan Burt's Bees Tırnak Eti Kremi limon yağı ile doğal bir şekilde tırnaklarınızın sağlıkla ışıldamasını ve güzel kokmasını destekler. Bebeğinizin cildi için ihtiyacı olan nemi muhafaza etmeye yardımcı olmak ve istenmeyen nem kaybını önlemek amacıyla doğal bir bariyer oluşturmayı destekleyen Burt's Bees Bebe Bebek E Vitaminli Pişik Kremi bebeğinizin hassas cildine bakım yapmak ve rahatlatmak için özel formüle edilmiştir. Ayakları yatıştırmak ve yorgun ayakları ferahlatmak için içeriğinde bulunan saf nane yağı, maydanoz yaprağı yağı ve mentol içeren Burt's Bees Ayak Losyonu ayakta görülen nasırları ve sert topuğu yumuşatır. Cildinizin doğal bir şekilde yumuşaması, pürüzsüzleşmesi ve sağlıklı bir görünüme kavuşturması için kullanılan Burt's Bees Vücut Losyonu kakao ve cupuaçu yağları ile cildi uzun süre nemli tutar.
 Burt's Bees ürünlerini formüle ederken hayvanlar üzerine test edilmemiştir. Bazı ürünlerin içerisinde Arı sütü, balmumu, süt ve carmine gibi hayvanlardan elde edilen içerikler bulunur. bunlar hayvanlara zarar vermeden tedarik edilmiştir.