Yüzünüze Gösterdiğiniz Önemi Bedeninize Gösteriyor musunuz?

Yüzünüze Gösterdiğiniz Önemi Bedeninize Gösteriyor musunuz?

Cilt bakımı denildiği zaman, birçoğumuzun aklına yüz bakımı gelir. Yüzümüzü; iyi bakım ürünleriyle yıkamaya, nemlendirmeye büyük önem gösterir ve dönem dönem doğal yöntemler de deneriz ancak iş vücut bakımına geldiğinde yüzümüz kadar hassas davranmayız. Oysa vücudun bütünsel sağlığının iyi olması; hayat kalitesini arttırır, özgüveni daha yüksek hale getirir, ruh hali olarak daha mutlu hissedilmesini sağlar.

Peki sağlıklı bir vücut için neler yapılmalı?

Spor Olmadan Olmaz!

Vücut formunun korunması ve sağlıklı kalmak için spor yapmak büyük önem taşır. Spor vücudun metabolizmasına en fazla etki eden eylemlerden biridir. Sağlıklı bir yaşam için vücudun dokusundan kemiğine; ciğerlerden kalp ve damar rahatsızlıklarına kadar pek çok konuda spor yapmak oldukça büyük fayda sağlar.

Spor yapma alışkanlığı kazanmak için öncelikle kendinizi spora hazırlamalısınız. Sporu zorunluluk olarak değil, severek yapmalısınız. Kendinizi öncelikle psikolojik olarak spora hazırlayın ve harekete geçin.

Banyoda Bakım

Duş sürenizi 15 – 20 dakikadan uzun tutmayın. Fazla suda kalmak deriyi ve kan dolaşımını olumsuz etkileyebilir. Banyo yaparken veya duş alırken her zaman, içinde yoğun nem barındıran duş jelleri kullanmalısınız. Nuxe Fondan Duş Jeli; cildinizi rahatlatırken, hoş bir koku bırakır. Vücuda hafif ve etkili bir temizlik sunan Nuxe Fondan Duş Jeli, hindistan cevizinden üretilen aktif maddeleri ile cildinizi nazikçe temizleyerek üstün hijyen sağlıyor. Tüm cilt tiplerine uygun olan ürün; cildinizi temizlerken hoş dokusu, yumuşak ve yoğun köpüğü ile duşu daha keyifli hale getiriyor.

Nuxe Fondan Duş Jeli’ni incelemek için DermoKozmetik sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://www.dermokozmetik.com/Nuxe-Body-Gel-Douche-Fondant-200-ml.html

Belirli aralıklarla vücudunuza peeling uygulaması yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Nuxe Arındırıcı Vücut Peelingi; ölü cilt hücrelerinden kurtulmanıza yardımcı olur ve cildinizde yumuşak, hoş bir koku bırakır. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler hayallerini Nuxe Arındırıcı Vücut Peelingi ile gerçekleştirebilir. Yoğun peeling içeriği ile öne çıkan ürün, etkisini ise son derece nazikçe gösteriyor.

Ürünü incelemek için:

https://www.dermokozmetik.com/Nuxe-Body-Gommage-Corps-Fondant-200-ml.html

Duş Sonrası Cildinizi Nemlendirin!

Duş esnasında her ne kadar cildinizi nemlendiren vücut jelleri tercih etseniz de, duş sonrasında da mutlaka nemlendirici kullanmak gerekiyor. Duştan çıktıktan sonra bir süre bornozla kalarak cildinizin iyice kurumasını sağlayın. Sonrasında ise cilt yapınıza uygun bir nemlendirici uygulayın. Kuru, hassas ya da yağlı cilt tipiniz ne olursa olsun günlük bakımınızdan nemlendiricinizi eksik etmeyin. Beden sağlığı açısından önemli bir yere sahip olan "su" cildimiz için de en temel besinlerden. Vücudumuzdan gün boyu buharlaşarak kaybolan su, cildimizdeki nem dengesini aşağılara çekerek kurumalara, çatlamalara, kızarıklara ve birçok cilt hasarına yol açar. Cildinizi nemlendirmek için ürün arayışındaysanız Nuxe Nemlendirici Yatıştırıcı ve Onarıcı Vücut Kremi’ni deneyebilirsiniz. Tamamen bitkisel özlerden oluşan Nuxe Nemlendirici Yatıştırıcı ve Onarıcı Vücut Kremi‘ni 36 aydan büyük çocuklarınızda bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Son olarak vücut sağlığınızı korumak için; belirli aralıklarla masaj da yaptırabilirsiniz. Masaj sizi rahatlatacak ve bedeninizi yenileyerek daha enerjik ve mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Etiketler: yüz bakımı, nemlendirici, cilt bakımı
Eylül 17, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.