Yüz Yogası ile Işıldayın!

Yüz Yogası ile Işıldayın!

Yüz Yogası ile Işıldayın!

Cildin yaşlanma sürecini mümkün olduğunca azaltmak hatta cildin hiç yaşlanmamasını sağlamak herkesin hayalidir. Cildin hiç yaşlanmaması gibi bir ihtimal günümüz bilim ve teknolojisinde mümkün olmasa da yaşlanmayı yavaşlatabilirsiniz.

Cildinizin kuruduğunu ve sıkılığını kaybettiğini mi hissediyorsunuz? Güldüğünüzde oluşan mimik çizgileriniz, artık kalıcı bir hal mi aldı?Rutin cilt bakımınıza yüz egzersizleri de ekleme zamanınız belki de gelmiştir.

Yüz yogası, son dönemde daha sıkı, daha genç görünen bir cilde kavuşmak için, en çok tercih edilen yüz egzersizleri arasında.

Yüz Yogası ile Işıldayın!

Peki Yüz Yogası Nedir ve Cildine Ne Gibi Faydaları Var?

Yüz yogası, tarihler boyunca gelişerek bugünlere gelen ve doğru yapıldığında, gerçek anlamda yüzünüzü gergin tutan bir yüz sporudur. Yüz yogası rahatlatıcı masajlar ve yüzdeki kasların çalışmasını sağlayan bir dizi egzersiz tekniklerinden oluşuyor.

Yüz Yogası Yanlış Yapılabilir mi?

İnternette her konuda olduğu gibi yüz yogası ile ilgili de pek çok bilgi bulabilirsiniz. Ancak maalesef bunların birçoğu doğru bilgiler içermeyebiliyor.

Sporun amacı nasıl kasları sıkılaştırmaksa, yüz yogasının amacı da yüz altı kaslarını güçlendirmektir. Bu kaslar güçlendiği ve şiştiği zaman tıpkı kollarımız gibi cildimiz gerginleşir ve var olan kırışıklık yok olmasa mevcut kırışıklıkların derinleşmesi ve yeni kırışıklıkların oluşması engellenir.

Yanlış spor nasıl zararlı sonuçlar doğurabiliyorsa aslında yüz yogası da yanlış yapıldığında birtakım istenmeyen sonuçlara sebep olabilir.

Mesela alın hareketlerinde bazı görsellerde kaşların yukarı kalkması veya çatılmasının alın kaslarını çalıştırdığı söyleniyor. Bu tamamen yanlış bir bilgi. Amaç kırışık yok etmekse, bu hareket sadece alnımızı kırıştırarak daha derin kırışıkların oluşmasına neden olabilir. Hareketler ancak doğru yapılırsa doğru sonuçlar elde edilebilir.

Basit Yüz Yogası Hareketleri

Dudak Çevresi

Bir kalemi dudaklarınızın arasına alıp ileri geri yaklaşık 15 kere yuvarlıyorsunuz. Dudak çevresinde oluşabilecek kırışık tedavisi için basit ve etkili bir hareket. Hareketi tamamladığınızda dudak çevrenizin sızlamasından kaslarınızın çalıştığını anlayabilirsiniz.

Göz Kapağı Çevresi

İşaret ve orta parmaklarınızı yüzünüzün iki yanında kaş üstünüze yerleştirin. Yüzük ve serçe parmaklarınız ise burnunuzun iki yanında olsun. Hafif basınçlar ile 10 saniye bastırarak nefes verin. 15 kez tekrarlayın.

Boyun Bölgesi

Alt çeneniz kasılı bir şekilde, alt dişlerinizi üst dişlerinizin önüne geçiriyorsunuz. Dudağınız sanki mutsuz dudakmış gibi gözükecek. Sonra tavana doğru bakın.

Yanak Bölgesi

Bir tane balon alın ve şişirin. Şişince söndürmek için dudaklarınızı aralayın ve balonun içindeki havanın ağzınızın içinden dönüş yapacak şekilde boşalmasına izin verin. Bu işlemi 4-5 kez tekrarlayın. Yanaklarınızın ağrısından tüm kaslarınızın çalıştığını anlayabilirsiniz.

Yüz yogasında devamlılık çok önemlidir. Başlayıp kısa sürede sonuç almayı beklerseniz ve çabuk sıkılıp pes ederseniz, yüz yogası işe yaramayacaktır. Kısacası sabırlı ve istikrarlı olun :)

Son olarak bahsettiklerimiz oldukça basit olan yoga hareketleri. Daha detaylı ve geniş bilgi için konunun uzmanlarından bilgi almanızı tavsiye ederiz

Etiketler: cilt bakımı, kuru cilt, cilt kuruması önleme, cilt kuruluğu nasıl oluşur, cilt kuruluğu nasıl önlenir,
Ekim 08, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.