Yorgun Görüntüden Kurtulun!

Yorgun Görüntüden Kurtulun

Gün içerisinde enerjiniz çok sık düşüyor ve yorgun mu hissediyorsunuz? Yorgunluk ve enerji düşüklüğü direkt yüz ifadenize de yansır ve sizi sağlıksız ve olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Hem sağlık açısından hem de dış görünüş açısından olumsuz bir etki uyandıran yorgunlukla baş etmeniz mümkün.

Hayatınızda bazı değişiklikler yaparak ve bu değişiklikleri rutininize oturtarak çok daha enerjik ve sağlıklı görünebilirsiniz:

Uyku Saatinizi Belirleyin

Cilt güzelliğinizi korumak ve yorgun görüntüyü silmek için iyi ve kaliteli bir uyku şarttır. Cilt, günün yorgunluğunu ve hasarlarını uyku saatinde onarır. Az uyumak, cildin kendisini yenilemesine fırsat vermemek anlamına gelir. Uykunuzu aldığınızda her zaman dinç, sağlıklı ve canlı hissedersiniz. Uyku rutininizi bozmamaya özen gösterin.

Yorgun Görüntüden Kurtulun

Dik Durmaya Çalışın

Duruşunuz, kişiliğiniz hakkında ipucu verir. Dik duruş, kendinize güveninizi ve dinçliğinizi gösterir. Günümüzde masa başı işlerde uzun saatler çalışmak, duruş bozukluğuna sebep olabiliyor. Bunun için bilgisayar başında çalışıyorsanız 20-25 dakikada bir duruşunuzu düzeltip, basit boyun hareketlerini yapın ve bunu alışkanlık haline getirin. Dik durmamak ve duruş bozuklukları sizi yorgun gösterir. Ayrıca dik duran kişiler daha çekici ve alımlı olurlar.

Gözaltı Torbaları Kabusunuz mu?

Gözaltı torbaları hem yaşlı hem de yorgun bir görüntüye sebep olur. Gözaltı torbalarının birçok sebebi olabilir. Genetik yapı, aşırı kahve tüketimi, yaş, az uyku bunlardan bazılarıdır. Gözaltı torbalarını engellemek için dermatolog tedavilerden faydalanabilirsiniz. Dünyaca ünlü ürünleri bulunan Nuxe’nin gözaltı şişliklerine ve torbalanmalarına çözüm olarak ürettiği Nuxe Nuxuriance Ultra Eye And Lip Contour, düzenli kullanımda gözler görülür fayda sağlıyor. 

Nuxe Nuxuriance Ultra Eye And Lip Contour’u sabah ve akşam temizlenmiş göz ve dudak çevrenize parmak uçlarınızla uygulayabilirsiniz. Ayrıca göz çevreniz için Nuxe Nuxuriance Ultra Replenishing Serum da  kullanabilirsiniz. Ürünleri detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Spor ve Yürüyüş Olmadan Olmaz

Yorgun Görüntüden Kurtulun

Sağlıklı bir görünüm için sporun hayatınızda olması şart. Sporu bir zorunluluk olarak değil, size keyif veren bir aktivite olarak düşünün. İşe gün içerisinde ufak zaman dilimleriniz spora ayırarak başlayabilirsiniz.

İş ve ev hayatında daha hareketsiz kişilerin metabolizma hızları yavaş olacağından hem daha yorgun hem de daha yaşlı görünürler. Spor yaparak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Su İçmeyi İhmal Etmeyin

Bol su tüketmek, bütünsel sağlık açısından çok önemlidir. Çoğumuz gündüz su içmeye dikkat ediyoruz. Peki gece? Geceleri metabolizma hızı düşer. Metabolizmanın düştüğü dinlenme anlarında bol su içerek cildinizin kendini onarmasına yardımcı olabilirsiniz. Gün içerisinde de sık sık su içmek vücudun kendisini yenilemesine katkıda bulunacaktır.

Sık ve Ufak Molalar Verin

Aralıksız ve uzun saatler çalışmak; enerjinizi tüketir, veriminizi düşürür ve sizi yorgun gösterir. Ayrıca, kesintisiz çalışmak stresi de tetikler ve stres cildinizin en büyük düşmanlarındandır. Bu yüzden saat başı 5-10 dakika mola vermeyi alışkanlık haline getirin.

Cildinizi Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

Nemden yoksun bırakılan cilt; mat ve olduğundan daha yaşlı gözükür. Bu da kırışıklıkların oluşumu için zemin hazırlar.

Cildinizin esnek kalması ve elastikiyetini koruması için mutlaka nemlenmesi gerekir. Henüz bir cilt bakımı rutini oluşturmadıysanız üzülmeyin. Nuxe Nemlendirici Yorgunluk Giderici Yoğun Bakım Kremi antioksidan özelliği ve yüksek doğal aktif içerikleri ile cildinize ihtiyacı olan yoğun nemi vermek için üretildi.

Cildi nemlendirirken yorgunluk belirtilerini azaltan Nuxe Nemlendirici Yorgunluk Giderici Yoğun Bakım Kremi, erken yaşlanma faktörlerine karşı koruma sağlar. Ürünü buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün hakkında detaylı bilgi almak için DermoKozmetik’i ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: Yorgun Görüntüden Kurtulun, Göz Çevresi Kırışıklıklarına Savaş Açın, Bitki Çaylarının Cilde Faydaları, Derin Kırışıklıklara Özel Bakım, Vücut Bakımının Önemi, Sivilcelere Karşı Mücadele Zamanı, Kış Aylarında Cilt Bakımı, Nuxe Nuxellence, dermokozmetik, cilt kuruluğu, Avene Cicalfate, cilt bakımı, Bioderma Sensibio, cilt sağlığı, kuru cilt problemleri, cilt kuruluğu nasıl oluşur,
Ekim 22, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.