Yağlı ve Sivilceli Ciltlere Çözüm: Dr Murad

Yağlı ve Sivilceli Ciltlere Çözüm: Dr Murad

Cildimiz iç organlarımızı mikroplara karşı korumak için dış etkenlerle her daim savaşıyor. İyi bakılan sağlıklı bir cilt bu koruma görevini yerine getirebilir ama sadece güzel görünmek için cildimize önem vermek yetmez. Aynı zamanda sağlıklı bir cilt için de bakım yapmak gerekir. Doğru bakımı yaparak cildinizde hayranlık oluşturacak güzelliğe kavuşabilirsiniz. Bunun için öncesinde cildinizi tanımanız gerekir.

Cildiniz akneli, yağlı ve sivilceli mi?

Yağlı ciltler diğer cilt tiplerine göre daha fazla özen ister. Vücudunuzda salgılanan sebumun fazla olmasından kaynaklı gözenekler genişler ve yağlı cilt oluşumuna zemin hazırlar. Geniş gözenek sorunu yağlı ciltlerde fazlasıyla görülür. Tüm bunlara sebep olan sebum üretimini dengelemek için cildinize doğru bakımı uygulamalısınız.

Yüzümüzde ve vücudumuzda sebum salgılayan yağ bezleri aynı zamanda sivilce ve akne oluşumuna sebep olur. Cilt hücreleri sürekli yenilenir ve büyür. Ölü hücrelerin dökülmesi beklenir ancak her zaman ölü hücreler dökülmez. Gözeneklerin içerisinde kalır ve sebumla birleşerek gözenekleri tıkar. Tıkanmış gözenekler ise sivilce veya akne olarak cildimize dönüş yapar. Elbette tek sebep bu değildir. Giydiğimiz kıyafetten yediğimiz yiyeceğe kadar birçok sebep sivilce ve akneye sebep olur. Günlük hayatımızın koşturmacasında cildimiz bu durumdan fazlasıyla etkilenir.

Cilt sağlığınız için yapmanız gerekenlerin başında cilt tipinize uygun ürünler kullanarak bakım yapmanız gelir. Makyaj ve çevresel faktörler gün içerisinde gözeneklerinizin kapanmasına neden olur ve cildinizin nefes almasını engeller. Zaman içerisinde cildinizde problemler, sivilcelenmeler, yağlanmalar meydana gelmeye başlar. Yüzünüze uygun bakım ürünlerini kullanarak cildinize takviye yapabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yağlı, Akneli ve Sivilceli Ciltler İçin Kil Maskesi

Cildinizde oluşan pek çok soruna karşı geliştirilen, dermotoloji alanında 19 patentin sahibi olan Dr Murad markası, uzun yıllardır hizmet vermektedir.

Dr Murad Clarifying Mask Ürününü İncele

Dr Murad Clarifying Mask, yağlı ve sivilceli cilt sorunlarının giderilmesinde yardımcı bir üründür. Dr Murad Clarifying Mask, doğal kil bazlı formüle sahiptir. Yağlı ve akneli ciltlerde görülen geniş gözenekleri derinden temizleyerek cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Güçlü bileşimi ile cildinizi yatıştırır ve cildin yenilenme sürecini hızlandırma etkisi bulunmaktadır.

Dr Murad Clarifying Mask, yağlanmayı kontrol altına almak, gözenekleri derinden temizlemek ve akne oluşumunu engellemek için kullanılır. İçerisinde bulunan lavanta özünün yatıştırıcı etkisi ile cildinizdeki kızarıklığı yatıştırmaya yardımcı olur ve ciltte rahatlama hissi oluşturur. Dr Murad Clarifying Mask, çevresel etkenlere karşı ciltte koruyucu kalkan oluşturur.

Etiketler: dr murad, murad, sivilce
Şubat 28, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.