Vitamin & Mineral Desteği

Vitamin & Mineral Desteği
Vücudumuz birkaç istisna dışında kendi vitamini üretemez. Yani eksiklikleri durumunda bu vitamin ve minerallerin yerine konulmaları gerekmektedir. Vitamin mineral takviyesini ya doğal yolla yani yediğimiz besinlerle ya da besin destekleri yoluyla alabiliriz. Vücutta moleküler seviyede doğal olarak alınan vitamin mineral ile destek olarak alınan vitamin mineraller eşit olarak etkilidir. Vitamin ve minerallerin dengeli ve yeterli bir şekilde alınmasına dikkat edilmelidir.Bazı vitaminlerin fazla alınmasında vücuda zararlı etkileri vardır.

 

Sağlık profesyonelleri ve beslenme uzmanlarınında dediği gibi ihtiyaç uyduğumuz besin maddelerini gıdalardan karşılamamız en ideali.Bu besin maddeleri sadece vitamin ve minerallerden ibaret değil. Her gün almamız gereken karbonhidrat, protein, yağlar,lifler, vitamin ve mineraller vücuttaki bir çok işleyişte kilit oynuyor.

 

Günümüzdeki hayat şartları, çalışma koşulları, çalışma şartları, dengesiz ve tek yönlü beslenmeye neden olmakta ve buda besin destekleri vitamin minerallerin önemini artırmaktadır.
Etiketler: vitamin, mineral
Ekim 20, 2018
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.