Sivilcelere Savaş Açmaya Var mısınız?

Sivilcelere Savaş Açmaya Var mısınız?

Sivilce; neredeyse herkesin, hayatının bir döneminde maruz kaldığı bir cilt sorunudur.  En çok görülüğü dönem ergenlik olsa da bazen ergenlik sonrasındaki yıllarda da sivilce sorunu devam edebiliyor. Cilt üzerindeki gözeneklerin tıkanması sonucunda yağ bezlerinin meydana gelmesi ile oluşan sivilcelere tıp dilinde akne deniyor.

Sivilce Neden oluşur?

Sivilce oluşumu ergenlik döneminde hormonların değişmesi ve cilt yapısıyla alakalı olsa da; genetik yapı, stres, yoğun çalışma, düzensiz beslenme, sigara, alkol tüketimi ve uyku sorunları da sivilce oluşumunu tetikler.

Sivilce Yapan Yiyecekler Neler?

Sivilce oluşumunun önüne geçmek için, beslemeye dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle yağlı yiyecekler sivilce oluşumunu arttırmaktadır.

Kızartma yapılan yağlar çok yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılır. Sık sık kızartma tüketildiğinde, vücut yeni hücre üretiminde de bu yağları kullanır. Bu durumda üretilen yeni hücreler işlevsizdir ve vücut hastalıklara karşı savunmasız bir durumdadır.

Kızartmalar, tatlı, çikolata, kurabiye, fast food ve kuruyemişler sivilce oluşumunu arttıran yiyeceklerdendir.

Yanlış Kozmetik Ürün Kullanımı Sivilce ile Sonuçlanıyor!

Kozmetik malzemelerin yoğun ve yanlış kullanımı, sivilce oluşumunu arttıran nedenlerden biridir. Cilde uygulanan yanlış bir ürün bazen kötü etkilerini aylar sonra da gösterebilir. Bu da sivilce oluşumunun, ürün kaynaklı olma ihtimalinin düşünülmesini engelleyebilmektedir.

Kozmetik ürünlerinizi seçerken; cilt yapınıza uygun olmasına ve akne yapıcı potansiyellerinin olup olmadığına dikkat etmenizde fayda var.

Bioderma Sebium Serisi İle Sivilcelerinizle Vedaşın!

Bioderma Sebium Serisi; karma ve yağlı ciltlerde görülen aşırı sebum, akne ve sivilce sorunu için kullanılan cilt bakım serisidir. Aşırı sebumu dengelemek, cildi matlaştırmak, akne ve sivilceleri hafifletmek için kullanılan ideal bir seri olan Bioderma Sebium Serisi, cildi matlaştırarak yağlı parlamaları engeller. Sebumu dengeleyerek gözeneklerin tıkanmasının önüne geçer ve aknenin oluşumunu engeller.

Bioderma Sebium Lotion cildi temizlerken gözenekleri sıkılaştırır. Bioderma Sebium Global Cover sebumu dengelemek ve matlaştırmak için ideal bir üründür. Ayrıca renkli yapısı ile kusurları gizler. Bioderma Sebium H2O temizleyici suları ile yüz, dudak ve göz çevresindeki kiri ve makyajı gönül rahatlığı ile temizleyebilirsiniz.

Sivilcelerinizle vedalaşıp, temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmanız mümkün. Bioderma Sebium Serisi ürünlerimizi dermokozmetik.com üzerinden inceleyebilirsiniz.

https://www.dermokozmetik.com/bioderma-sebium
Etiketler: Sivilce, akne, acne
Ağustos 06, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.