Sivilcelere Karşı Mücadele Zamanı

Sivilcelere Karşı Mücadele Zamanı

Sivilcelere Karşı Mücadele Zamanı!

Sivilcelere, herkes hayatının bir döneminde az ya da çok mutlaka maruz kalıyor. Bazen çok sancılı geçen ve psikolojik sorunlara dahi neden olabilen sivilceler neden oluşuyor?

Sivilce, kıl folikülleri olarak bilinen derideki küçük deliklerin tıkanmasıyla ortaya çıkıyor. Yağ bezleri cilt yüzeyinin yakınında bulunan küçük bezlerdir. Vücudumuza ihtiyacı olan yağı sağlamak, saç ve cildin kurumasını önlemek için yağ bezleri sebum adı verilen bir madde üreterek cildi yağlandırır. Sivilce oluşumunun ana sebebi aslında fazla serum üretilmesidir. Vücut ihtiyacı olandan fazla serum ürettiğinde, bu sivilceye sebep olur.

Sivilce Neden Oluşur?

Sivilce denildiğinde çoğumuzun aklına ergenlik gelir. Ergenlik döneminde aniden yükselen hormonlar, yağ bezelerinin büyümesine neden olur ve vücut fazla sebum üretir. Sonuçta tam da sivilceler için ideal ortam oluşur. Peki sebum üretimi düzenlenebilir mi? La Roche Posay Yağlı Ciltler İçin Sebum Düzenleyici, 8 saate kadar anti sebum sağlıyor ve cilt tıkanıklıklarını önlüyor. Temizlenmiş cildinize La Roche Posay Effaclar’ı nazikçe uygulayabilirsiniz. Ürünü makyaj bazı olarak da kullanmak da mümkün.

La Roche Posay Yağlı Ciltler İçin Sebum Düzenleyici’yi incelemek için tıklayın.

Androjen, lityum, yüksek dozda B12 ve kortikosteroid içerikli ilaçların sivilce arttırdığı bilinmektedir ancak bu içeriklerde ilaçlar kullanıyorsanız “İlaç sivilce yapıyor.” Gibi bir yarguya varıp ilaçlarınızı kesinlikle bırakmayın. Doktorunuzla ilaçlarınız hakkında konuşabilir ve bir çözüm bulabilirsiniz.

Stres, yanlış kozmetik ürünler, cildi temizlememe, stres, regl dönemi gibi faktörler de sivilce oluşumunu tetikler.

Sivilcelere Karşı Mücadele Zamanı

Cildinizi Temizleyin!

Sivilce oluşan cilt, yağlı bir yapıya sahiptir. Sivilce oluşumunu engellemek için ilk yapmanız gereken şey, cildinizi doğru bir temizleyici ile temizlemektir. La Roche Posay Effaclar Yağlı ve Hassas Ciltler İçin Temizleme Jeli, sivilcelere karşı mücadele etmek ve cildinizi dengelemek için üretilmiştir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanıma uygun olan La Roche Posey Effaclar Yağlı ve Hassas Ciltler İçin Temizleme Jeli, düzenli kullanımda etkisini hissettirebilir. Sivilceleriniz için bir diğer ürün olan La Roche Posay Effaclar A.I.’ yı da deneyebilirsiniz.

La Roche Posey Effaclar Yağlı ve Hassas Ciltler İçin Temizleme Jeli ‘ni incelemek için tıklayın.

Sivilcelere Karşı Mücadele Zamanı

Yağlı Cilt de Neme İhtiyaç Duyar!

Yağlı cildin nemlendirilmemesi gerektiğine dair yanlış bir algı vardır. Nemlendirici kremin cildi yağlandıracağını düşünüp, nemlendirici kullanmamak büyük bir hatadır. Sadece sivilceli ve yağlı bir cilt tipine uygun nemlendirici kullanılmalıdır. La Roche Posay Effaclar Yağlı Ciltler İçin Krem’i günde 2 defa temiz cildinize uygulayabilirsiniz.

La Roche Posay Effaclar Yağlı Ciltler İçin Krem, kurutucu etkisi ile akneleri kurutarak görünümlerini hafifletir. Cildi temizlerken aynı zamanda kurumuş cildi yatıştırır ve cilt bariyerini koruyarak cilde rahatlık kazandırabilir.

La Roche Posay Effaclar Yağlı Ciltler İçin Krem hakkında detaylı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Sivilceler, günlük hayatta özgüveni de olumsuz etkiler ve bu durum da makyaj ihtiyacını doğurur. Sivilceli cilde uygulanan kozmetik ürünleri, sivilceleri daha kötü bir hale getirebilir ve bu iş içinden çıkılamaz bir noktaya gelebilir. Bu noktada güvenebileceğiniz ürünler kullanmanız gerekir. La Roche Posay Effaclar Duo, akne karşıtı pürüzleri kapatıcı mineral pigmentlere sahip bakım kremidir. Cilt tonunu eşitlemek, cilt kusurlarını hafifletmek için kullanılabilir. Pudra ve pigmentler sayesinde anında gözle görülür kapatıcı bakım sağlamak için geliştirilmiş yeni bir formül olan La Roche Posay Effaclar Duo, cilt kusurlarını kapatarak, homojen bir görünüm kazandırır.

La Roche Posay Effaclar Duo’yu incelemek için tıklayınız.

Yağlı ve akneli ciltlerin kullanımına uygun bir seri olan La Roche Effaclar  ürünlerini incelemek için dermokozmetik.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: Sivilcelere Karşı Mücadele Zamanı, Kış Aylarında Cilt Bakımı, Nuxe Nuxellence, dermokozmetik, cilt kuruluğu, Avene Cicalfate, cilt bakımı, Bioderma Sensibio, cilt sağlığı, kuru cilt problemleri, cilt kuruluğu nasıl oluşur,
Ekim 15, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.