Selülitlerden Kurtulabilirsiniz!

Selülitlerden Kurtulabilirsiniz!

Yağların özellikle kalça ve üst bacak bölgesinde düzensiz ve biçimsiz toplanması selülit olarak adlandırılıyor. Selülit, yağların bağ dokusuna doğru itilmesi sebebiyle deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikmesi sonucu  oluşuyor.  Her ne kadar kozmetik bir sorun olarak görülse de ileri aşamalarda selülit tıbbi ve psikolojik sorunlar da yaratabiliyor. Bu sebeple oluşmuş selülitleri yok etmek ve yeni selülit oluşumunu engellemek için önlemler almak gerekiyor.

Selülit Neden Oluşur?

 • Hareketsiz kalma ve spor yapmama
 • Düzensiz yaşam şekli
 • Vücudu fazla sıkan ve kan dolaşımını engelleyen kıyafetler tercih etme
 • Sürekli topuklu ayakkabı giymek
 • Genetik faktörler
 • Yeme düzeninin bozuk olması ve karbonhidrat, protein tüketiminin fazla olması
 • Tuz tüketiminin vücudun dengesini bozacak miktarda olması
 • Gün içerisinde vücudun ihtiyaç duyduğu suyu alamaması
 • Kahve, çay ve gazlı içeceklerin tüketilmesi
 • Alkol ve sigara kullanımı
 • Fazla güneşte kalmak. Özellikle saat 10:00 – 14:00 arası güneşlenilmemelidir.

Selülit Oluşumu Nasıl Engellenir?

Kaslardaki yağ oranı arttığında selülit oluşma olasılığı da artar. Bu durumun oluşmasını önlemek için kas yapmaya ve kilo vermeye yönelik egzersizler yapılmalıdır. Vücut yağınızı daha verimli bir şekilde yakmak için, ağırlık egzersizleri yapabilirsiniz.

Masaj, selülitli görünümü azaltmak için oldukça etkili bir yöntem. Masaj, selülitleri azaltmasının yanı sıra cildinizi rahatlatarak daha sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı da sağlayacaktır.

Vücudunuzdaki toksinleri atmak kadar doğru gıda tüketimi de selülitlerle savaşmada büyük önem taşıyor. Lifli gıdaların vücuttan atılması daha kolay olduğundan; lif, tam tahıllılar, meyve ve sebze tüketmeye özen gösterin. Şeker, alkol, işlenmiş gıda ve benzerlerini tüketmekten kaçının.

Su tüketmek sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı. Temel yaşam kaynaklarımızdan olan su, selülitleri engellemek için de oldukça faydalı. Su, ciltteki kolajeni eriterek selülit görünümünü önlemeye yardımcı olur. Ayrıca açlık ve susuzluk hissinizi kapatarak vücudunuzun ihtiyaç duyduğundan daha fazla yemek yemenizi önler. Su ayrıca, atık ve toksinlerin vücuttan atılmasına da yardımcı olur.

Yeterli ve düzenli uyumanız da selülit oluşumunu engelliyor. Her akşam en az 7 saat uyumaya çalışın.

Selülit ve Şişmanlık Arasındaki Fark Nedir?

Selülit ve şişmanlık aynı ya da benzer şeyler olarak algılansa da aslında iki farklı sorundur. Şişmanlıkta yalnızca yağ dokusunda artış meydana gelir. Selülitte ise yağ dokusu artışının yanında dolaşımda da yapısal bozukluklar oluşur. Bu nedenle, selüliti engellemek için sadece kilo vermek yeterli bir çözüm değildir.

Selülitlerle Vedalaşmak İster misiniz?

Selülitlerinizden kurtulmak ya da yeni selülitler oluşmasını engellemek için; sağlıklı beslenme, spor, uyku düzeni gibi yaşam kalitenizi belirleyen faktörleri günlük rutininize oturtmanız ve selülitli bölgelerinize yardımcı ürünler uygulamanız gerekiyor. Dermo Kozmetik selülitlerle olan savaşınızda en büyük destekçiniz olmaya hazır.

Aradığınız her özellikte ürün için Dermokozmetik.com vücut bakımı ailesine göz atmanızı öneririz :)

Ürününü İncele
Etiketler: Selülitlerden Kurtulabilirsiniz!
Haziran 19, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.