Saç Kurutmanın Püf Noktalarını Biliyor musunuz?

Saç Kremi Olmadan Asla
Saç Kurutmanın Püf Noktalarını Biliyor musunuz?

Sonbaharın ilk etkilerini ufak ufak hissetmeye başlıyoruz. Yıkadıktan hemen sonra kendiliğinden kuruyan saçlarla vedalaşma zamanı geldi. Tatil modundan çıkıp şehirlere dönmeye başladık. Artık daha bakımlı olma ve saçlarımıza daha özenli davranma zamanı geldi.

Saç kurutmak, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte zorunlu olarak yapılması gereken bir eyleme dönüşecek. Saç, kurutulmadığında hem sağlık açısından sorunlar oluşturabiliyor hem de şekil alması daha zor hale geliyor.

Dermo Kozmetik olarak, saçınızı kurutmayı daha kolay hale getirecek ipuçlarını derledik.

Saçlarınızı İyice Sıkın

Duştan çıktığınız gibi, saçınızı sıkabildiğiniz kadar sıkın. Bu işlem kurulama esnasında size çok fayda sağlayacak. Sonrasında ise saçınızı aşağı yukarı sallayabilirsiniz. Bu şekilde ıslaklığı azaltmış olacaksınız.

Havluyu En İyi Şekilde Kullanın

Saç havlunuzun hakkını verin ve saçınızı yoğun sudan mümkün olduğunca arındırın. Sonrasında ise saçınızı kalın uçlu bir tarakla tarayabilirsiniz. Havluyu saçınıza sarıp bir süre bekletmek de kurutma sürecinde işinizi kolaylaştıracaktır. Hem saçınızı havluya sarılıyken, kendiniz için ufak bir mola verip bitki çayı içebilir ve temiz olmanın keyfine varabilirsiniz.

Saç Kremi Olmadan Asla!

Saçlarınız nemlenmeye başladıktan sonra saç uçlarınıza süreceğiniz saç kremi, hem saçınızda fazla su kalmasını engeller hem de saçlarınızın kolay şekil almasını sağlar.

İyi ve Gücü Yüksek Bir Saç Kurutma Makinesi Tercih Edin
Yüksek güçlü saç kurutma makinaları, saçınızın daha kolay kurumasını ve düzleşmesini sağlar.

Ayrıca neredeyse tüm saç kurutma makinelerinin soğuk hava akışı modu da vardır. Soğuk hava, nemin buharlaşmasını yavaşlatır. Böylece saçınıza verdiğiniz şekil daha uzun süre sabit kalır.

Saçlarınızı kesinlikle kökten uca doğru kurutmalısınız. Aksi takdirde, ölçekler açılacak, bu da saçın dökülmesine neden olacak ve dolaşmasını kolaylaştıracaktır.

Saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız, kurutma işlemi sırasında kesinlikle saçlarınızı tarakla tutturup aşağı doğru çekmeyin. Bunun yerine tarakla saç uçlarını, sıcak hava akışına doğru tarayın.

Saçlarınızı Banyoda Kurutmayın!

Evden çıkmak için aceleniz varsa ve bir an önce saçınızı kurutmanız gerekiyorsa, saçınızı banyoda kurutmak işinizi zorlaştıracaktır. Buhar dolu bir banyoda saç kurutmak, süreci işkenceye dönüştürebilir.

Saçı sudan arındırma, saç kremi uygulama, saç tarama gibi işlemleri banyoda hallettikten sonra saçınızı kurutmak için farklı bir oda tercih edin.

Saç bakımı ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünleri Dermo Kozmetik üzerinden inceleyebilirsiniz.

https://www.dermokozmetik.com/sac-bakimi
Etiketler: Saç Kurutma, Saç Bakımı, Saç Kremi
Eylül 06, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.