Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesi birçok farklı nedenden dolayı olur ve hepsi yaşlanma ile ilgili değildir. Aşırı saç dökülmesini önlemenin bitkisel ve klinik olmak üzere birçok yolu vardır.

Kafa Derisi Masajı

Kafa derisi masajı ile birlikte uçucu yağlar kullanın. Masaj, kafa derisinde iyi dolaşım sağlar ve foliküllerinize kan akışını artırır. Saç derinize birkaç dakika boyunca nazikçe elinizle masaj yapın. Masajı geliştirmek için, saç derinizdeki badem, hindistancevizi, jojoba, üzüm çekirdeği veya susam yağı bazında birkaç damla lavanta, biberiye, kekik, nane veya sedir ağacı esansiyel yağı kullanın. Birçoğunun bu tedavide başarılı olduğunu iddia etmesine rağmen, günümüzde etkinliği konusunda net bir bilimsel kanıt yoktur.

Yumurta Yağı

Bir yumurta yağı saç tedavisi için de uygundur. Bilimsel olarak yardımın kanıtlanmadığı halde, çoğu kişi yumurta yağının saç dökülmesini önleyebileceğini düşünüyor. Ayrıca, ağlanmayı durdurmaya, kepeklenmeyi tedavi etmeye ve saçınızı nemlendirmeye yardımcı olabilir. Yumurta yağını kafa derisine masaj yaparak uygulayın ve bir gece bekletin. Sabah yıkayabilirsiniz. İnsanlar genellikle en az 12 hafta boyunca haftada 2-3 kez yumurta yağı kullandıklarında sonuçları gördüklerini iddia ederler. Ancak, proteine duyarlı saçlarınız varsa daha az kullanmanız gerekebilir.Yumurta yağı, yumurta sarısı maskelerine uygun bir alternatiftir ve çiğ yumurta sarısı gibi kokmaz. Size bir enfeksiyon verebilecek salmonella riski yoktur..

Kına Kompleksi

Saçınıza kına sürün. Bilimsel olarak işe yaradığı kanıtlanmamış olsa da, birçoğu sağlık ve saç gücü için kına kullanır. Bu saç kökünü saran ve kökündeki kılları güçlendiren yeşil bir tozdur. [5]

Kına çoğu insan için cilt ve saç üzerinde güvenli olarak kabul edilir, ancak bazılarının buna reaksiyonları vardır. Bir reaksiyonunuz varsa, kullanmayı bırakın ve gerekirse sağlık uzmanınıza danışın.

Yeşil Çay Masajı

Saçınıza yeşil çay masajı yapın. Yeşil çayın henüz saç dökülmesini etkili bir şekilde tedavi ettiği bilimsel olarak kanıtlanmamıştır, ancak bazı çalışmalar yapılmıştır ve sonuçlar umut verici bir tedavi seçeneği olabileceğini göstermektedir. Yeşil çay, saç dökülmesini önleyebilecek ve aynı zamanda saç büyümesine yardımcı olabilecek antioksidanlar içerir. [6] 1 su bardağı yeşil çay bardağı yeşil çay demleyin . Çayı hafifçe soğumaya bırakın ve ardından saçınıza uygulayın. Çayı 1 saat açık bırakın. Sonra saçlarınızı iyice durulayın.

Tüm bu bitkisel süreçleri bilimsel açıdan inandırıcı bulmadıysanız, saç dökülmelerini önlemede önemli bir yeri olan Ducray Creastim Saç Dökülmesine Karşı Losyon ile tanışın.7

Saç Dökülmeleri; stres,hamilelik dönemi sonrası,mevsim geçişleri,ilaç kullanımı ve yoğun duygusal geçiş dönemlerinde görülebilir.

Creastim saç dökülmelerinde losyonu, keratin, tetrapeptid ve vitaminlerle güçlendirilmiş formülü sayesinde reaksiyonel saç dökülmesi bakımına özel olarak geliştirilmiş, saç bakım losyonudur.Saçı güçlenmek, yoğunluk kazandırmak ve saç dökülmesini önlemek için uygulanabilir. Hafif yapısı sayesinde saçı yağlandırmaz. Sadece birkaç kullanımdan sonra bile saç daha güçlü ,canlı ve hacim kazanmış bir görünüm vermeye yardımcıdır. Çok yüksek toleransı sayesinde en hassas saç derisinde kullanıma bile kullanılabilir.

Ürününü İncele
Etiketler: Saç Dökülmesi
Nisan 11, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.