Parfüm Seçmenin Pratik Yolları

Parfüm Seçmenin Pratik Yolları

Doğru parfümü seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Pek çok farklı çeşit ve koku ile, sadece ellerini yukarı atıp, çok fazla düşünmeden birini seçmek kolaydır. Ancak, alışverişe çıkmadan önce ödevlerinizi yapmak, seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olacaktır. Alışverişe çıktığınızda, görevde kalın ve parfümleri karşılaştırın; böylece pişman olmayacağınız kararlar verebilirsiniz!

Bir fiyat noktasında karar verin.

Parfüm lüks bir üründür ve maliyeti ürünler arasında büyük ölçüde değişebilir. Bazı parfümler 20 doların altında, bazıları ise yüzlerce hatta binlerce dolara mal oluyor. Alışverişe çıkmadan önce, bir parfüm için ne kadar para harcamak istediğinize karar verin.

Parfüm hediye ise, hem kişisel finansınızı hem de hediyenin alıcısı ile ilişkinizi düşünün. Eğer karınıza parfüm veriyorsanız, çok iyi tanımadığınız bir tanıdık için parfümünüzde harcayacağınızdan daha fazla harcamak isteyebilirsiniz.

Bir koku konsantrasyonu seçin.

Parfümlerin kalıcı güçlerine bağlı olarak farklı isimleri vardır. Tipik olarak, en pahalı parfümler en uzun ömürlü olanlardır, ancak daha ucuz olan parfümler performans açısından kötü sahip değildir. O nedenle parfümünüzü seçerken yoğunluk istediğinizi baz alarak bir liste yapmanız ve parfüm seçeneklerinizi daraltmanız yararınıza olacaktır.

Başkalarına ne tür parfüm kullandıklarını sorun.

İşyerinde, trende veya sınıfta nerede olursanız olun etrafınızdaki insanların kokularının farkında olun. Gerçekten sevdiğiniz bir şeyin kokusunu alırsanız, kullanıcıya ne tür bir parfüm olduğunu sorun. Asla bilemezsin, yeni kokunu bir dükkana girmeden bile bulabilirsin :)

Arkadaşlarının parfümlerinin kokusunu beğenmiyorsan, onlardan hoşlanmadığın şeyleri belirlemeye çalış. Bu, seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olacak değerli bilgilerdir.

Alışverişe çıkarken koku kullanmayın.

Parfümün için alışveriş yaparken, vücut losyonu, vücut spreyleri ve hatta güçlü kokulu deodorantlar gibi hiçbir kokulu cilt ürünü kullanmayın. Bu kokular parfümün kokusundan uzaklaşabilir ve onu engelleyebilir.

Yardım için bir satış görevlisine danışın.

Şimdiye kadar aradığınız koku hakkında zaten iyi bir fikre sahip olmalısınız. Mevcut bir satış görevlisine yaklaşın ve doğru parfümü bulmanıza yardımcı olabileceklerini sorun. Size yardımcı olmaktan mutlu olacaklar ve ürünler hakkındaki bilgileri aramayı çok daha kolay hale getirecek.

Yukarıda bahsettiğimiz maddeler yeni bir parfüm almak için fikre ve yönteme sahip olmak isteyen kişiler içindi. Ancak siz zaten kendinize bir parfüm seçmiş, ondan asla vazgeçmiyorsanız, biten şişenizi yenilemek için Dermokozmetik.com'a uğramayı unutmayın :)

Parfüm & Deodorant
Etiketler: parfüm, parfüm seçme
Haziran 13, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.