Nanenin Cilde Faydaları

Nanenin Cilde Faydaları - Dermokozmetik

Nane, tüm dünyada yemekleri tatmak için kullanılan yaygın bir bileşendir. Ayrıca sunduğu mükemmel cilt bakım faydaları sayesinde kozmetik ürünlerinde yaygın bir bileşendir. Genellikle nemlendiricilerde, temizleyicilerde, saç kremlerinde, dudak balsamlarında ve hatta şampuanlarda bulunur. Bu ürünler genellikle cildinizde “soğutma etkisi” olduğunu iddia eder, ancak nane cilt bakımı konusunda sayısız başka avantajlar sunar.

Nane güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir ve her ikisi de akneyi etkili bir şekilde önleyen salisilik asit içerir. Ayrıca yağlı ve akneye eğilimli cilde sahip kişilerde yağ salgısını kontrol eden A vitamini içerir. Bu maddenin uygulanması, gözeneklerinizi temizlerken akneyi kurutur ve yok eder.

Bu bileşenin güçlü anti-enflamatuar özellikleri, sivrisinek ısırıkları ve diğer cilt ağırlaştırıcı rahatsızlıklarından kaynaklanan tahrişi yatıştırır.

Doğru malzemelerle kullanıldığında, nane, gözeneklerinizi sıkılaştırıp cildinizdeki nemi kilitler. Ayrıca kuru ve kaşıntılı cildi yumuşatır ve sakinleştirir.

Nane, cildinizi tonlamak için kullanılabilecek hafif bir büzücüdür. Madde kir ve pisliği gözeneklerinizden uzaklaştırır ve sizi daha yumuşak, daha yumuşak ve iyi nemli bir cilt ile bırakmalarını sağlar.

Kir ve yağ gözeneklerinize yerleştiğinde ve tıkandığında siyah nokta oluşur. Yukarıda da belirtildiği gibi nane gözeneklerinizi temiz tutar ve sıkar. Bu siyah noktalardan kurtulur ve tekrar oluşmalarını önler.

The topical application of mint can boost blood circulation, ensuring that your skin is well nourished. This rejuvenates your skin and keeps it healthy. The ingredient is also rich in antioxidants that keep your skin healthyzand damage-free.

Ensuring that your skin is nourished and hydrated is the only way to slow aging. As mint boosts the circulation of blood to your skin and hydrates it, it also delays the formation of wrinkles and fine lines.

The salicylic acid content of mint leaves assists smooth cell turnover. It loosens dead skin cells and ensures that the new ones are healthy. This helps you achieve clear skin by fading acne scars.

Koyu halkalar sayısız faktörden kaynaklanıyor olabilir ama nane antioksidan içeriği ile onları azaltabilir ve önleyebilir. Nane içindeki antioksidanlar cildinizi iyileştirir ve canlandırır. Gözünüzün altındaki cilt kırılgandır ve hasara meyillidir - antioksidanlar serbest radikalleri etkisiz hale getirerek zararsız kalmasını sağlar.

Etiketler: Nane, Nanenin Cilde Faydaları
Mayıs 13, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.