Meyve Yemenin Cilde Faydaları

Meyve Yemenin Cilde Faydaları

Sulu bir mango mu yoksa mayhoş bir muz mu yemek istersiniz? Seçiminiz ne olursa olsun, meyve yemenin sadece sağlıklı bir besin dozu vermekle kalmayıp aynı zamanda sağlıklı bir cilt elde edeceğini unutmamalısınız. Peki hangi meyveleri yemelisiniz ve onları diyetine dahil etmenizin en iyi yolları nelerdir? Cildinize sihirli bir parlaklık verebilecek en iyi meyveleri sizler için derledik.

Yeme Alışkanlıklar Cildinizi Nasıl Etkiler?

Meyveleri günlük beslenmenize dahil ettiğinizde, vücudunuza zengin bir dozda besin ve antioksidanlar veriyorsunuz. Meyve yemek, kolajen sentezine yardımcı olan ve cildi beslemeye yardımcı olan vitamin ve mineral içeren meyvelerin iltihabının azaltılmasına ve çeşitli enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olur. Meyvelerin tüm bu nitelikleri, cildinize sağlıklı ve canlı bir parlaklık kazandırmak için bunları diyetinizde ideal bir katkı sağlar. Bu nedenle, her zaman cildinize güzel ve sağlıklı bir parlaklık eklemek için göz atıyorsanız, meyveler size tek elden çözüm sunabilir.

Yüzünüzün Parlamasına Yardımcı Olan Meyveler

Donuk, cansız, kırışmış veya yorgun cilt gibi cilt sorunları ile uğraşıyorsanız, bu cildinizin bakıma ihtiyacı olduğunu gösterir. Ve cildinize doğal bir parıltı ve parlaklık sağlamanın daha iyi bir yolu, diyetinize bazı lezzetli meyveler eklemekten daha iyidir. Bilmeniz sizi şaşırtabilir, ancak cildiniz, karnınızın içine koyduğunuz şeyi yansıtır; bu, sağlıklı bir yemek yiyip yemediğiniz veya yanlış yemek seçenekleri yaptığınız anlamına gelir, cildiniz her şeyi gösterir. Bazı insanlar genetik olarak iyi bir ciltle kutsanmış ve diğerleri bu mükemmel cilt hedefine ulaşmak için çok çaba sarf etmek zorunda. Diyetinize aşağıdaki meyvelerden bazılarını eklemek, cildinizin parlamasına yardımcı olacaktır:

1. Mango

Lezzetli, sulu ve etli mango, cildinizi gençleştirmek için harika bir besindir. Mango A, C, E ve K vitaminleri içerir. Ayrıca beta karoten, flavonoidler, polifenolikler ve ksantofiller içerir. Zengin bir lif ve diyet şekeri kaynağı olan bu meyve, kabızlık gibi karın sorunlarından uzak durmada faydalıdır. Bu meyveler ayrıca anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve cildi her türlü DNA hasarından korur. Mango'nun iyileştirici özellikleri onu birçok kozmetik preparatta ideal bir bileşen yapar.

2. Karpuz

Karpuz cilt için, özellikle akne eğilimli veya hassas cilde sahip kadınlar için bir nimettir. Yazın parlayan bir cilt için karpuz, kaçıramayacağınız bir şeydir. Karpuzlar içinde neredeyse yüzde 92 oranında su bulunur, bu da zararlı toksinleri ciltten temizlemek için idealdir ve ayrıca sindirim sistemini yoluna koyar. Bu meyve A, B1, B6 ve C vitaminleriyle yüklenir. Ayrıca bol miktarda likopen, flavonoidler ve karotenoidleri de içerir. Likopen varlığı, serbest radikalleri gidererek cildin zarar görmesini önlemede faydalıdır.

3. Portakallar

Bu parlak meyve sadece canlı renkte değil, keskin ve sulu tadı çoğumuz tarafından sevilir. Bu narenciye meyvesi cilt için bir nimet olan C vitaminine sahiptir. Portakallar, fotoğraf hasarının ve oksidatif hasarın önlenmesinde faydalıdır. Portakallar antioksidanlarla doludur ve bu nedenle iltihabı azaltmada, kollajeni sentezlemede ve DNA hasarını önlemede yardımcı olur.

4. Papaya

Eğer mükemmel bir cilde sahip olmak istiyorsanız, Papaya diyetinize dahil edilmesi gereken bir meyvedir. Bunun nedeni papaya'nın A, B ve C gibi çeşitli vitaminler bakımından zengin olması ve ayrıca magnezyum, bakır ve potasyum gibi bol miktarda mineral içermesidir. Bu mucizevi meyveler aynı zamanda antifungal, antiviral ve antibakteriyel özelliklere sahiptir ve bu nedenle çeşitli cilt enfeksiyonları, cilt ülserleri, siğiller, egzama vb.

Etiketler: Meyve Yemenin Cilde Faydaları
Nisan 12, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.