Mevsim Geçişlerinde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Mevsim Geçişlerinde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

İlkbaharın bitmekte olduğu, yaz günlerinin ise yaklaştığı bugünlerde, cilt bakımı da ayrı bir ehemmiyet kazanıyor. Çünkü kıştan bahara, bahardan yaza, tüm mevsim geçişlerinde cilt bakımı önemlidir. Çünkü her şey değişmeye başlar, buna cildimiz de dahildir. Cildimizin rengi, nem dengesi, dokusu ve dolayısı ile temizlik biçimi dahi değişir. İlkbahardan yaza geçtiğimiz şu zamanlarda cildiniz doku ve dengesini yeniden biçimlendirecek. Dolayısı ile bu süreçte cildinize, hak ettiği bakımı yapmanız, her zamankinden daha da önemli olacak.

Yazın Cilt Bakımı Daha Kolay!

Hava ısındıkça cildimizin nem değerlerinde değişme meydana gelir. Cildimizde azalan nemi yeniden geri kazanabilmek için doğru maskeler ve günlük nemlendiriciler kullanmalıyız. Mevsim geçişlerinde ve yaz aylarında pürüzsüz, ışıltılı ve canlı bir cilde ulaşmanız için size bazı tüyolar hazırladık.

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olur

1) Cildinizi Düzenli Olarak Nemlendirin

Dermokozmetik üzerinden sipariş edeceğiniz E vitamini ve takviye vitaminler içeren, yaza özel az yağlı cilt nemlendiricileri ile cildinizi yaz sıcaklarının olumsuz etkilerinden koruyabilitsiniz. Cildinizi Dermokozmetik üzerinden alacağınız doğal ve güvenli bir nemlendirici ile desteklerseniz, mevsimin getirdiği tüm olumsuz etkilerden korunacaksınız.

2) Güneş Kremi Kullanın

Yaz mevsiminde cildinizi güneşin olumsuz ışınlarından korumak istiyorsanız, mutlaka ten değerlerinize uygun bir güneş koruyucu satın almalısınız. Dermokozmetik ürünlerinden, bütçenize ve cilt renginize uygun olan bir güneş koruyuculu krem edinmeniz durumunda güneşten gelen zararlı UV ışınlarından kurtulmuş olacaksınız.

3) Çokça Su Tüketmelisiniz

Yaz aylarında, diğer mevsimlere kıyasla vücuttaki su kaybımız her zamankinden daha fazla olur. Vücudun su kaybının cilt üzerinde de olumsuz sonuçları vardır. Yeterli su ihtiyacını karşılayamayan cilt kurur ve kolayca yıpranır. Bu sebeple yaz aylarında, diğer mevsimlerde içtiğiniz su miktarından, en az bir buçuk misli daha fazlasını içmeniz gerekmektedir. Ayrıca taze sıkılmış meyve suları da cildinizin nemlenmesinde, gerekli su ihtiyacını karşılamanızda oldukça önemlidir.

4) Peeling Yapmayı İhmal Etmeyin

Cildinizdeki yara, iz ya da aknelerden çeşitli peeling yöntemleri ile kurtulmanız mümkün. Dermokozmetik üzerinden peeling ürünleri satın alabileceğiniz gibi, gerek hayvansal, gerek bitkisel karışımlarla da birçok doğal peeling yöntemini, herhangi bir güzellik salonuna gitmeden, evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Başarılı bir peeling operasyonu ile cildinizi arındırabilirsiniz.

5) Sıkça Duş Alın

Özellikle gün içerisinde çokça terlediğiniz zamanlarda ya da deniz, havuz gibi tuzlu veya toplu kullanıma açık alanları tercih ettiğinizde, mutlaka duş almalısınız. Deniz tuzunun vücut üzerinde olumlu etkileri olsa bile, bu tuzun su yardımı ile vücuttan ayrıştırılmaması halinde cildiniz hızla kurumaya başlayacaktır. Keza havuzlarda bulunan klor da cildinize zarar verir.

6) Gözlerinizi Koruyun

Vücudumuzun en hassas bölgesinin gözler olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, özellikle güneşin dik açılarla yeryüzüne düştüğü öğle saatlerinde güneş gözlüğü kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu sayede hem gözleriniz hem de göz çevreniz, güneşin zararlı ışınlarından korunmuş olacak.

7) İlla Aloe Vera!

Hem yaz hem kış, kesinlikle cilt bakımı esnasında aloe vera yağından ve jelinden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Aloe vera hem yatıştırıcı hem de sakinleştirici özelliğe sahip bir bitki olduğundan, cildin en iyi dostlarının başında gelir. Dermokozmetik üzerinden yapıcı ve onarıcı etkilere sahip aloe vera jel, yağ ve kürlerini edinebilirsiniz.

8) Hafif Makyajlar Yapın

Yazın kavurucu sıcakları zaten cildinizi yeterince yoruyor. Bunun üzerine bir de ağır makyajlar ile cildinize yük bindirmeniz, cildinizin sağlığı açısından hiç doğru olmayacaktır. Özellikle fondöten bazlı makyaj teknikleri uygulamak yerine Dermokozmetik üzerinden sipariş edeceğiniz BB ve CC kremlerin yardımı ile oldukça doğal bir güzellik yakalayabilirsiniz. Biz size SBF özellikli BB kremleri kullanmanızı öneririz.

9) Sağlıklı ve Hafif Beslenin

Yaza uygun biçimde beslenmeniz, cildinizin sağlığı açısından çok önemlidir. Havalar yeniden soğuyuncaya dek yağlı yiyeceklerden kaçınıp, yaz meyveleri ve yaz sebzelerini ağırlıklı tükettiğiniz bir diyet uygulayarak, cildinizi canlandırabilirsiniz. Özellikle antioksidan değerleri yüksek olan enginar, taze fasulye, kırmızı üzüm, erik, karpuz, ahududu ve domates gibi gıdaları bolca tavsiye ediyoruz.

Etiketler: Mevsim geçişi, cilt bakımı
Mayıs 20, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.