Limonun Cildimize Faydaları

Limonun Cildimize Faydaları

Narenciye dünyasındaki süper starlardan biri olan limon, güzellik rutinlerimizde de çok fazla doğal yararı olduğu için önemli bir rol oynuyor. Limon, harika bir kalsiyum, C vitamini, magnezyum ve potasyum kaynağıdır. Limon cildimizin, saçlarımızın ve tırnaklarımızın görünümünü ve durumunu iyileştirmeye yardımcı olur.

Limonun cildimiz için sağladığı faydalar çok fazladır. Öncelikle sindirim sisteminizi uyandırarak toksinlerden arınmanızı sağlar ve tüm vücudunuzu nemlendirerek enerjinizi arttırır.

Limonlar, cildi eşit tonda tutmaya yardımcı olan ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı C vitamini dozu sağlar. Limon, cilt sıkılaştırıcı olarak kullanılabilir.

Limonların ölü hücrelerle mücadelede yardımcı olan mikrop öldürücü nitelikleri vardır. Antibakteriyel ve antienflamatuar nitelikleri, kepekle ilişkili cilt tahrişlerini yatıştırmaya da yardımcı olabilir.

Arındırıcı nemlendirici: Birkaç damla limon suyu ile birkaç damla hindistan cevizi suyunu karıştırın. Hindistan cevizi cildinizi nemlendirir ve limon onu temizler ve parlatır.

Siyah nokta tedavisi: Limon antibakteriyel olduğu için akne tedavisinde yardımcı olabilir. Sadece bir limon dilimleyin ve yüzünüze sürün. Siyah noktalarınız kaybolmaya başlayacaktır.

Cilt parlatıcı: Limonlar C vitamini ve sitrik asit bakımından zengindir, bu nedenle zamanla kullanıldığında cildinizi aydınlatmaya yardımcı olabilirler. C vitamini, serbest radikalleri nötralize etmek ve kollajen üretimini artırmak için mükemmel bir antioksidandır. Bu nedenle, yaşlılık lekelerini veya yanlış bir bronzlaşmayı hafifletmeye yardımcı olabilir. Narenciyeler cildinizi UV ışınlarına karşı daha hassas hale getirebileceğinden cildinizde limon suyu kullanırken SPF kullanmayı unutmayın.

Dudakları yeniler: Yatmadan önce dudaklarınıza biraz limon suyu sürün ve ölü cilt hücrelerinin ve kurumuş cildin alınmasına yardımcı olmak için sabahları yıkayın.

Saç Aydınlatıcı: Saçları güneşe maruz kalmış bir renk elde etmek için güneş ışığına maruz bırakmadan önce uygulayın. Limon suyu aynı zamanda saç derisindeki kepeklenmeye de yardımcı olabilir.

Etiketler: Limonun Cildimize Faydaları
Nisan 07, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.