Kuru ve Hasar Görmüş Ciltler İçin Cicaplast Serisi

Kuru ve Hasar Görmüş Ciltler İçin Cicaplast Serisi

Tüm aile için çok amaçlı koruyucu kremler serisi olan Cicaplast ile kuru ve hasar görmüş cildi yatıştırın ve koruyun. Bu formüller, anında rahatlama ve uzun süreli nemlendirme sağlamak için özel La Roche-Posay Termal Suyu, Shea Yağı ve Gliserin içerir.

Kuru cilt genellikle ciddi değildir. Çoğu durumda, sıcak veya soğuk hava, havadaki düşük nem ve sıcak su gibi faktörlerden kaynaklanır. Cildinizi iyileştirmek için nemlendiriciler kullanmak ve sert, kuruyan sabunlardan kaçınmak da dahil olmak üzere kendi başınıza çok şey yapabilirsiniz. Ancak bazen kuru cilt sıklıkla olur veya şiddetlidir. Bu durumlarda cilt konusunda uzmanlaşmış bir doktorun (dermatolog) yardımına ihtiyacınız olabilir.

Kuru cilt için risk faktörleri

Kuru cilt herkesi etkileyebilir. Ancak bazı risk faktörleri, kuru cilt geliştirme şansınızı artırır:

  • Yaş: Yaşlı yetişkinlerin cilt kuruluğu geliştirme olasılığı daha yüksektir. Yaşlandıkça, gözenekleriniz doğal olarak daha az yağ üretir ve kuru cilt riskinizi artırır.
  • Tıbbi geçmiş: Ailenizde bu rahatsızlıkların veya diğer alerjik hastalıkların geçmişine sahipseniz, egzama veya alerjik kontakt dermatit yaşama olasılığınız daha yüksektir.
  • Mevsim: Kuru cilt, nem seviyelerinin nispeten düşük olduğu sonbahar ve kış aylarında daha yaygındır. Yaz aylarında, daha yüksek nem seviyeleri cildinizin kurumasını önlemeye yardımcı olur.
  • Banyo alışkanlıkları: Sık banyo yapmak veya çok sıcak suyla yıkamak, cilt kuruluğu riskinizi artırır.

 

Cicaplast Serisine Yeni Katılan El Kremi

Kuru, hassas ve hasara uğramış ciltler için La Roche Posay markasının birçok ürünü bulunur. Cicaplast serisi özellikle kuru ve hasara uğramış ciltler içi ürünler formüle etmektedir. Serisine yeni katılan La Roche Posay Cicaplast Hands Barrier Repairing Cream Hasarlı elleri onarmak için anında nemlendirmek için kullanılan el bakım kremidir. Niasinamid bakımından zengin (%4) formülü, kutanöz bariyeri yatıştırmaya ve onarmaya, gliserin (%30) ise yıkamaya dirençli bir sürtünme önleyici bariyer korumasına izin verir. Uygulamadan sonra kızarıklık ve pürüzler hafifler. Eller esnekliğini ve yumuşaklığını geri kazanır ve cilt gelecekteki saldırılardan korunur. Yapışkan ve yağlı olmayan dokusu hızla nüfuz ederek iz bırakmaz. Bu el kremi çok iyi tolere edilir ve hassas ve atopiye yatkın ciltler için uygundur.

 

Etiketler: kuru cilt, Cicaplast, cilt bakımı, nemlendirici
Ekim 17, 2020
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.