Kuru Ciltlere Çözümler

Kuru Ciltlere Çözümler

Kuru cilt, cildin yeterli nem tutmadığı durumlarda oluşur. Bu, sık banyo yapma, sert sabun kullanımı, yaşlanma veya belirli tıbbi durumların bir sonucu olabilir. Soğuk iklimlerde olanlar için soğuk ve kuru kış havasından kaynaklanabilir.

Cilt hücrelerinin üst katmanını yeniden nemlendiren ve nemi kaplayan cilt nemlendiricileri, kuru cilt ile mücadelede ilk adımdır. Üç ana bileşen türü içerirler. Nemi çekmeye yardımcı olan nemlendiriciler arasında seramitler (belirgin ser-A-ortaları), gliserin, sorbitol, hyaluronik asit ve lesitin bulunur. Bir başka bileşen seti - örneğin, petrolatum (petrol jeli), silikon, lanolin ve mineral yağ - cildin içindeki nemi kapamaya yardımcı olur. Linoleik, linolenik ve lorik asitler gibi yumuşatıcılar, cilt hücreleri arasındaki boşlukları doldurarak cildi pürüzsüzleştirir.

Kuru ciltler hakkında neler yapabilirsiniz?

Tutarlı bir şekilde uygulandığında etkili olan kuru ciltle mücadelenin bazı yolları:
  • *Kışın nemlendirici kullanın. Derinin üst tabakasını yenilemek için yeterli olması gereken bir seviye olan yaklaşık% 60'a ayarlayın.
  • *Kendinizi günlük bir 5-10 dakikalık banyo veya duşla sınırlandırın. Bundan daha fazla banyo yaparsanız, cildin yağlı katmanının çoğunu söküp nem kaybetmesine neden olabilirsiniz. Doğal yağları uzaklaştırabilen ılık su yerine ılık kullanın.
  • *Sabun kullanımınızı en aza indirin; içinde sabun içermeyen temizleyicileri düşünün. Doğal yağları uzaklaştırabilen deodorant sabunlarından, parfümlü sabunlardan ve alkol ürünlerinden uzak durun.
  • *Cilde zarar vermekten kaçınmak için banyo süngerlerinden, sert fırçalardan ve el bezlerinden uzak durun. Onları tamamen bırakmak istemiyorsanız, hafif bir dokunuş kullandığınızdan emin olun. Aynı sebepten dolayı, kuru havlu çekerken cildi patlatın veya lekeleyin (ovalamayın).
  • *Ellerinizi yıkadıktan veya yıkadıktan hemen sonra nemlendirici uygulayın. Bu, cildiniz hala nemliyken cilt hücreleriniz arasındaki boşlukları kapatmanıza ve nemi kapamasına yardımcı olur.
  • *Kokusuz çamaşır deterjanı kullanın ve yumuşatıcılardan kaçının.
  • *Yün ve cildi tahriş edebilecek diğer kumaşları giymekten kaçının.

Doğru nemlendirme ürünü sizi mutlaka bir yerlerde bekliyordur. Yukarıdaki maddeleri uyguladıktan sonra cildinize en uygun nemlendirme ürününü keşfetmek istiyorsanız Dermokozmetik.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.

Ürününü İncele
Etiketler: Kuru Ciltlet
Nisan 19, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.