Kış Mevsiminde Kuruyan Ciltlere Son

Kış Mevsiminde Kuruyan Ciltlere Son

Sizin de Kış Mevsiminde Cildiniz Kuruyor mu?

Cildiniz son zamanlarda çığlık atıyormuş gibi hissediyorsanız, yalnız değilsiniz. En iyi hava koşullarında bile cildinize uygun şekilde dikkat etmek zor olabilir. Ancak kış aylarında hava soğuduğunda ve nem seviyeleri düştüğünde cildinizi nemlendirmek daha da zorlaşabilir.

Kuru Cilt Neden Olur?

Hemen her yaşta cilt kuruluğu görülebilir. Bakımlı bir cilde sahip olmak sadece güzellik için değil aynı zamanda sağlık açısından da önemlidir. Soğuk ve sıcak havalar, stres ve yorgunluk gibi etmenler cilt sorunlarına yol açar. Bu etmenler kış aylarıyla birleşince cilt sorunlarının ortaya çıkması kaçınılmazdır. Cilt kuruluğunun başlıca sebeplerinden biri de nem kaybıdır. Nem kaybının sebeplerinin en önemlisi ise yaşlılıktır. Bunun dışında şeker, tiroid, alerji gibi hastalıklar, kuru iklim, güneş, su, rüzgâr ve mevsimsel değişiklerdir.

Soğuk havalarda cilt kuruluğunu önlemek için bazı alışkanlıklar elde edebilirsiniz.
  1. Cilt kuruluğuna sahip kişilerin sıcak su ile duş almaları gerekir. Ancak ısı derecesini iyi ayarlamakta fayda var. Çünkü sanıldığı gibi su cildi nemlendirmez. Banyo yaparken suyun sıcaklığını 35 dereceyi geçmeyecek şekilde ayarlamak gerekir.
  2. Cilt kuruluğunun en büyük düşmanı olan kıyafetlere de dikkat etmemiz gerekir. Soğuk kış günlerinde pamuk, ipek gibi yumuşak kıyafetler tercih etmeliyiz.
  3. Soğuk kış günlerinin bir diğer yapılması gerekeni ise bol su tüketimidir. Kış aylarında günde 2 litre su içmeyi unutmayın. Sıklıkla çorba ve bitki çayı içmekten zarar gelmez.

Cilt rahatsızlığı ya da cildi etkileyen herhangi rahatsızlığınız yoksa birtakım çabalarla kuru bir ciltten kurtulmak mümkün. Günlük rutinlerinize bir yenisini eklemenin şimdi tam zamanı!

Her cilt aynı özelliğe sahip değildir ve her cilt tipinin kendine göre problemleri vardır. Bu problemlerin çözümü için cilde birçok uygulama yapılır ve cildin doğal savunma sistemi bozulabilir. Özellikle hassas ciltlerin daha büyük zarar göreceği bazı sorunlar olabilir.

Bioderma pek çok farklı çeşide sahip ürünler tasarlamıştır. Bioderma Atoderm Creme 500 ml, çok kuru ve atopik eğilimli ciltler için tasarlanmış, nemlendirmeye yardımcı bir kremdir.

Bioderma Atoderm Cream 500 ml Çok kuru ciltler için nemlendirici krem, kuru ciltlerin bir numaralı tercihi! Bioderma Atoderm Cream besleyici ve yeniden yapılandırıcı bileşenleri sayesinde cildin nemlendirilmesine yardımcı olur. Kuruluk sebebiyle ciltte oluşan rahatsızlık ve gerginlik hissinin yatıştırılmasına destek olur. Cildi derinlemesine nemlendirir. Besleyici etki sağlar. Cildi dış etkenlere karşı korur. Parfüm ve paraben içermez. Gözenekleri tıkamaz. Özel dokusu sayesinde yağlı ve yapışkan bir his bırakmaz.

Dışarıdaki hava kötü olsa da cildin hep sağlıklı olsun!
Etiketler: kış cilt bakımı, bioderma, cilt kuruluğu, kuru cilt
Ocak 29, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.