Kirpik Yapınızı Şimdi Keşfedin!

Kirpik Yapınızı Şimdi Keşfedin!

Maskara, makyajın olmazsa olmazıdır. Yoğun bir göz makyajı yaptığınızda maskara kullanmadığınızı düşünebiliyor musunuz? Aynı şekilde makyaj yapmak istemeyen kadınların çoğu da gözlerine derinlik katması için sadece maskarayı tercih ediyor. Maskara yoğun ya da hafif makyajda bu kadar vazgeçilmez bir noktada. Peki doğru maskara seçimin nasıl yapılacağını biliyor musunuz?

Kozmetikçilerde birçok rimel çeşidi bulunuyor. Eğer sürekli kullandığınız ve memnun kaldığınız bir rimeliniz yoksa çalışanlardan yardım alarak kendiniz için en uygun rimeli öğrenmeye çalışır ya da arkadaşlarınızın tavsiyesine başvurursunuz. Arkadaşınızın kirpik yapısına uyum gösteren rimel, sizin için uygun olmazsa ne olacak?

Doğru maskara seçimi için, işe kirpik tipinizi öğrenerek başlamak gerekiyor. Kirpikleriniz; ince, seyrek, kısa, hacimli ya da renksiz olabilir. Kirpik tipinizi bilmek, işleri oldukça kolaylaştıracak ve sizi doğru ürüne bir adım yaklaştıracaktır.

Kirpikleriniz hem seyrek hem de ince mi?

Bu durumda yoğun ve dolgun kirpik hayalinizin olduğuna eminiz. Bunun için öncelikle kirpiklerinize bakım yapmayı ihmal etmemeli ve makyajınızı düzgün temizlemelisiniz. Seyrek kirpiklerde, tek kirpik teliniz dahi düşse, görüntüde boşluk oluşmasına sebep olabiliyor. Maskara fırçası olarak da sık telli ve kalın fırçaları tercih edebilirsiniz. Ayrıca maskara yapısının daha akışkan ve renk olarak doğal kirpik renginizden biraz daha koyu olmasına da dikkat etmelisiniz. Akışkan olmayan maskaralar kirpiklerinizi birbirine yapıştırarak olduğundan daha seyrek gösterir.

Düz ve Kısa Kirpiklere Hacim Katın!

Kıvrımlı fırçalar tam da sizin kirpik yapınız için üretilmiştir. Hayaliniz olan hacimli ve uzun kirpiklere kavuşmanızı sağlayacak kıvrımlı fırçalanın yanında, maskaranın içeriği de oldukça önemlidir.

Ayrıca rimel uygulaması yapmadan önce kirpik kıvırıcı ürünlerden de faydalanabilirsiniz. Ancak seçeceğiniz kirpik kıvırıcılarının kirpiğinize zarar veren ve kirpik kökünüzü zorlayan ürünler olmasından kaçının. Kirpik kıvırmak isterken, kirpiklerinizin kopmasına sebep olmayın.

Hacim Tamam, Peki Kıvrım?

Kirpikleriniz hacimli ama kıvrımlı değilse bunun da çözümü var. Hatta hacim kısmını kendiliğinden halletmiş olduğunuz için işiniz daha kolay. Kıvrımlı ve asimetrik yapıda olan fırçalar kirpikleriniz kolayca istediğiniz şekle sokacaktır.

Maskara uygulamadan önce; kirpik kıvırıcı kullanırsanız, düz kirpiklerinize kıvrım katmanız daha da kolaylaşacaktır.

Renksiz Kirpikler Belirginleşsin!

Uzun kirpiklere sahip olup, kirpikleri açık renk olduğu için belirgin olmayan birçok kişi olabiliyor. Özellikle sarışınlarda bu durum daha fazla görülüyor. Kirpiklerin uzunluğu doğru maskara uygulamadığınız sürece hiç belli olmuyor. Bu noktada maskara alırken, maskaranın rengine çok dikkat etmek gerekiyor. Kirpikleriniz renksizse renk verici maskaralar tercih edebilirsiniz ancak saç ve cilt tonunuzdan çok uzaklaşmamalı ve çok koyu rimeller tercih etmemelisiniz. Aşırı koyu rimeller, yapay bir görüntüye neden olacaktır.

Kirpik tipinizi tanıdığınıza göre, sıra sizin için en doğru olan ürünü keşfetmeye geldi. Çeşitli markaların maskaralarına Dermo Kozmetik üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.dermokozmetik.com/Maskara-693
Etiketler: maskara, makyaj, Kirpik
Eylül 03, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.