Kepek Problemine Son

Kepek Problemine Son

Kepek söz konusu olduğunda, çoğu insan saçlarımızda oluşan beyaz beyaz noktalara odaklanır.

Öte yandan kaşıntı en rahatsız edici yan etki olabilir. Peki cızırtılı saç derisinin sana tam olarak ne söylemeye çalışıyor? En sık görülen kepek belirtilerinden kurtulmanın ve saç derinizi tekrar sağlıklı hale getirmenin yolları elbette mümkün.

Belirtiler ve nedenler

Pullar ve kaşıntı, pullu saç derisi kepek belirtilerinin başlıca belirtileridir. Beyaz, yağlı pullar tipik olarak saçlarınızda ve omuzlarınızda birikir ve havanın kuruduğu sonbahar ve kış aylarında genellikle daha da kötüleşir.

  • Tahriş olmuş ve yağlı cilt, ayrıca seboreik dermatit (daha şiddetli bir kepek şekli) olarak da bilinir.
  • Çok fazla şampuanlama, cilt hücrelerinin birikmesine ve pul ve kaşıntıya neden olur
  • Kafa derinizi ağırlaştırmak ve aşırı cilt hücrelerinin büyümesine neden olan mayalı yiyeceklere de dikkat edilmesi gerekir.
  • Doğru kişisel bakım ürününü kullanmak önemlidir.

Erkekler saç derisinde kepekler kadınlardan daha sık geliştirir. Yağlı saçlara sahip olma ya da belirli hastalıklarla (Parkinson hastalığı gibi) yaşama eğiliminde olan kişiler de daha yüksek risk altındadır. Kepek problemi her ne kadar ergenlikte karşınıza çıksa da kepek her yaşta gelişebilir. Kuru bir saç derisi, pul pul dökülme ve kaşınma eğilimindedir, ancak genellikle kuru ciltle deneyimleyeceğiniz pullar daha küçük ve daha az yağlı olur. Nemi kafa derisine geri getirmek kaşıntıya yardımcı olabilir. En iyi nemlendirici zaten mutfak rafınızda oturuyor olabilir. Hindistan cevizi yağı nemlendirici ve antibakteriyel özelliklere sahiptir, bu da kuruluğa karşı savaşmak için mükemmel ve doğal bir seçimdir.

Yeterince şampuan yapmak yağları uzak tutabilir ve kepek semptomlarına yardımcı olabilir. Bu işteyken, saç derinizi çizme dürtüsüne karşı koymaya çalışın. Kaşıntı başlangıçta kepek tahrişinden kaynaklanır, ancak kaşınması tahrişi artıracak ve kısır bir döngüye yol açacaktır. Stres, bazı kişiler için kepekleri kötüleştirebilir. Kepekler kafa derinize stresle girmese de bağışıklık sisteminizin bozulmasına neden olur, bu da vücudunuza tam olarak ne gibi bir etki yapar.

Saç derinize bir iyilik yapın ve rahatlayın. Yürüyüşe çıkmayı veya yoga yapmayı deneyin. Stresli olayların bir kaydını tutmayı bile yararlı bulabilirsiniz. Ne olduklarını ve kepeğinizi nasıl etkilediklerini yazın. Bu şekilde, gelecekteki potansiyel tetikleyicilerden kaçınmak için elinizden geleni yapabilirsiniz. Saçınızda çok fazla ürün kullanılması saç derisini tahriş edebilir ve daha fazla kaşıntıya neden olabilir. Ancak Dermokozmetik.com'dan alacağınız Sebovium Şampuan sahip olduğu hassasiyet ve saç derinize gösterecek özen ile kepeklerden kurtulmanıza yardımcı olurken, saçlarınızın güçlenmesini de destekler.

Ürününü İncele
Etiketler: Kepe,k Problemi
Nisan 10, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.