Kepeğe Anında Etki!

Kepeğe Anında Etki!

Güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak herkesin hakkı. Bunun için saçınıza ihtiyacı olan besinleri vermek gerekir. Günlük hayatımızda maruz kaldığımız kirden dolayı etkilenen saçlarımız fazlasıyla yıpranır. Saçlarımıza gereken özeni göstermediğimiz zaman ise belli başlı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunlardan en yaygını ise kaşıntılı, kepekli deri sorunlarıdır.

Saçta kepek sorunu, saç derisinin soyulup, dökülmesinin oluşturduğu bir durumdur. Çok ciddi bir saç sorunu olmasa da kim omzuna beyaz, toz gibi parçaların düşmesini, devamlı saç derisinin kaşınmasını ister ki? Eğer sen de kepek sorunu yaşıyorsan bizi okumaya devam et!

Saçta kepek neden oluşur?

Derinin üst tabakası sürekli dökülüp yenilenmektedir. Hücreler birer birer döküldüğünde, bu genellikle fark edilmez. Kafa derisinin iltihabı hücrelerin birbirine yapışmasına neden olabilir. Büyük hücre kümeleri döküldüğünde, özellikle koyu renkli giysiler giyerken veya saç derisinde tüyler cildi hapsettiğinde omuzlarda görünür pullar görülebilir.

Kaşıntılı kafa derisi

Ölçekli olsun veya olmasın, kafa derisinde kaşıntı çok yaygındır. Herhangi bir sebebe bağlı kalmadan orta yaşlı insanlarda ortaya çıkabilir. Alışılmış cevap çiziktir ve bu genellikle kafa derisi boyunca çizik izlerine ve küçük kabuklu yaralara neden olur. Kepek kaşıntılı kafa derisine neden olabilir.

Vichy Dercos Sensitive Hassas ve Kaşıntılı Saçlar için Kepek Karşıtı Şampuan ile kepek ve kaşıntıya son! En hassas saçlar için geliştirilen Vichy Dercos Sensitive Hassas ve Kaşıntılı Saçlar için Kepek Karşıtı Şampuan, saç derisini rahatlatır ve saçınıza gereken bakımı sağlar.

Vichy Dercos Sensitive Hassas ve Kaşıntılı Saçlar için Kepek Karşıtı Şampuan, sülfatsız formülü ile saç derisine rahatlık katarak saçlarınızı yıkar ve saç derinize nazik davranır. Saçlarınıza yumuşak ve ışıltılı bir görünüm verir. Dermatologlar tarafından bilinen kepek karşıtı etken madde Piroctone Olamine ile Malassezia furfur mayalarının üremesini kısıtlar ve epidermisin dokusunu düzenler. Alman papatyasında doğal olarak bulunan Bisabolol yatıştırıcı özellikleriyle bilinmektedir.

Vichy Dercos Sensitive Hassas ve Kaşıntılı Saçlar için Kepek Karşıtı Şampuan, saç derisini eski sağlığına kavuşturur. İlk uygulamadan itibaren kepeği yok eder ve saç derisini yatıştırır. İlk kullanımdan itibaren 6 hafta sonrasına kadar etkisi sürer. Saç derisinin eski sağlığına kavuşması için etkilidir.

Etiketler: kepek, kepek karşıtı bakım, kepeğe karşı etkili
Şubat 07, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.