Her Mevsim Güneş Kremi!

Her Mevsim Güneş Kremi!

Güneş kremleri cildimiz için önemli. Ancak güneş kremlerini sadece sıcak yaz aylarında aklınıza gelmesin. Uzmanlar kışın bile güneş kremi kullanmamızı tavsiye ediyor!

Farmington Hills Beaumont Hastanesi dermatolog DO , Brian Kopitzki, “Tüm yıl boyunca açık havada zaman geçirmeyi planladığınız her gün güneş kremi kullanılmalı. Güneş koruyucusu kullanıp kullanmama seçiminde sıcaklık bir etken olmamalıdır.” diyor.

KAR, GÜNEŞ IŞINLARINI YOĞUNLAŞTIRIR

Kar ve buz UV ışınlarının %90'ına kadar ulaşabilir. ABD Çevre Koruma Ajansı'na göre, bu zararlı ışınlar sadece cilt kanserine neden olmuyor, aynı zamanda tüm kırışıklıkların %90'ının kaynağı da oluyor. Bu kış, bu bulutların sizi aldatmasına izin vermeyin. Güneşin yansıması sandığından daha fazla etkileyebilir.

İnsanlar UV ışınlarının ılık ve güneşli bir plajda olduğu gibi yamaçlarda da zarar verebileceğinin farkında olmayabilirler! Örneğin, kış sporları meraklılarının, güneş ışınlarına maruz kalma riski daha da yüksektir, çünkü UV radyasyona maruz kalma, deniz seviyesinden her 1000 fit yüksekte% 4 - 5 artar. Yüzünüze, boyun kulaklarınıza, ellerinize ve dudaklarınıza güneş kremi sürdüğünüzden emin olun. Ayrıca, uzun süre dışarıda kalacaksanız 3-4 saatte bir güneş kremi kullanmanız önerilir. Güneş gözlüklerinizi de unutmayın!

Kendinizi bu kış plajda olduğu gibi güneşten koruduğunuzdan emin olun! Cildiniz, uzun süre açık havada kalmayı planladığınızda yanınıza güneş kremi aldığınız için teşekkür edecektir!

Etiketler: güneş, güneş koruma
Şubat 06, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.