Hassas Ciltlere Yoğun Nem : Bioderma Sensibio

Hassas Ciltlere Yoğun Nem : Bioderma Sensibio

Hassas Ciltlere Yoğun Nem : Bioderma Sensibio

Hassas cilt yapısı denildiğinde genel olarak akla ilk gelen açık ten oluyor. Dünyada kuzey ülkelerinde yaşayanlarda hassas cilt yapısı daha sık görülüyordu ancak günümüzde tüm dünyadaki insanların cilt yapılarında değişiklikler oldu ve hassas cilt artık %40 civarında görülüyor.

Hassas Ciltlere Yoğun Nem : Bioderma Sensibio

Hassas Cilt Yapısı Neden Arttı?

Eskiye oranla; günlük alışkanlıklarımızda, beslenme şekillerimizde ve çevresel faktörlerde oldukça büyük değişiklikler meydana geldi.

Ani ısı ve iklim değişimi, maruz kalınan kimyasallar, katkı maddesi içeren gıdalar, cilde yanlış uygulanan bakım ürünleri ve çağımızın hastalığı strese bağlı olarak hassas cilt yapıları çoğaldı.

Hassas Cildin Belirtileri Nelerdir?

- Hassas cilt; çok soğuğu ve sıcağı sevmez.Ani değişen sıcaklık ciltte kızarıklıklara ve pul pul dökülmelere sebep olabilir.

- Cilde yanlış yapılan uygulama her zaman zarar verir ancak hassas cilde yanlış uygulama yapmak cildi daha da hassaslaştırır ve kızarıklıklara, sancılara neden olur.

- Sağlıklı yeme alışkanlıklarının bütünsel sağlık açısından faydalarını artık neredeyse bilmeyen yok. Hassas cilt tipine sahip olan kişilerin beslenme alışkanlıklarına ekstra özen göstermeleri gerekir. Özellikle acılı yemekler ve alkolden sonra cilt ani reaksiyon göstererek kızarabilir.

- Hassas cilt, stres anında da kendini kolayca ele verir. Cilt rengi değişir ve ciltte kızarıklıklar oluşur.

Hassas Ciltlere Yoğun Nem : Bioderma Sensibio

Hassas Cilde Zarar Veren Etkenlere Karşı Önlem Alabilirsiniz!

Hassas cilt, aynı zamanda kurudur. Hassas cildin, doğal koruyucu tabakasının nem tutma kabiliyeti azdır. Dış etkenlerden çabuk etkilenir ve kızarır. Bu yüzden, hassas cilt yoğun nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Yeterince nemlenmediğinde cilt rengi matlaşır ve ciltte pul pul soyulmalar görülür.

Hassas cilt için cilt bakım ürünü seçerken oldukça titiz davranmalısınız. Günümüzde pek çok farklı cilt bakım ürünü markası bulunuyor. Bu kadar çeşitlilik arasında, hassas cilt tipinize uygun olan ve içeriğine güvenebileceğiniz ürünü bulmak bazen zor olabilir. Bu noktada 20 yıllık tecrübesi ile ön plana çıkan Bioderma’nınhasas ciltler için özel olarak hazırladığı Bioderma Sensibio serisini inceleyebilirsiniz.

Bioderma Sensibio hassas, kuru ve kızarık ciltlerin kullanımına uygun bir seridir. Cildi nemlendirerek tahrişi ve kızarıklıkları hafifletir ve pürüzsüz, aydınlık bir görünüm sunabilir. Bioderma Sensibio H2O temizleme suyu ile yüz, göz ve dudak bölgelerinizi rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Hassas içeriği ile cilde zarar vermeden kiri ve makyajı temizler.

Bioderma Sensibio AR, kızarıklığa eğilimli hassas ciltler için nemlendirici kremdir. Bioderma SensibioFoaming Gel nem kaybı yaşayan hassas ciltler için temizleme jelidir. Kızarıklık, gerginlik, yanma, batma, nemsizlik gibi sorunları hafifletmek için ideal bir üründür.

Fransa merkezli bir marka olan Bioderma, ülke genelinde pek çok uzman bilim kurumu ile ortak çalışmalar yaptığından, çok sık tercih ediliyor. Hassas cilt yapınıza en uygun bakım için dermokozmetik.com üzerinden Bioderma Sensibio serisini inceleyebilirsiniz.

https://www.dermokozmetik.com/bioderma-sensibio

Etiketler: cilt bakımı, kuru cilt, cilt kuruması önleme, cilt kuruluğu nasıl oluşur, cilt kuruluğu nasıl önlenir,
Ekim 09, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.