Güneşle Barışma Zamanı

Güneşle Barışma Zamanı

Güneş kremi, kendinizi güneşin tehlikeli ışınlarından korumanın en kolay yoludur. Ancak, uygulama yalnızca plajda olduğunuzda kullanmak değildir. Güneş kremi hakkında öğrenebileceğiniz ve güneşin her çıkışında en iyisi olan çok şey var.

Güneşten koruyucular nasıl uygulanmalı?

Güneşten koruyucular doğru kullanıldığında çok etkilidir. Kendinizi en iyi şekilde korumak için aşağıdaki yönergeleri izleyin:

  • Güneş koruyucusunu, dışarıya çıkmadan önce, 30 dakika veya daha uzun süre maruz kalacağınız zaman en az 20 ila 30 dakika boyunca uygulayın.
  • Ürün "tüm gün" etiketli olsa bile, dış mekandayken her 3 saatte bir güneş koruyucusunu tekrar uygulayın. Çok fazla güneş alıyorsanız veya çok terliyorsanız, her iki saatte bir güneş koruyucu uygulayın.
  • Kulaklarınız, dudaklarınız, yüzünüz ve ellerinizin arkası dahil, maruz kalan tüm bölgeleri örtün.
  • Cömert bir tabaka uyguladığınızdan emin olun. Ovalamak yerine pürüzsüzleştirin.
  • Kadınlar güneş kremlerini makyaj altında uygulamalıdır. Plaja vurana kadar güneş kremi uygulamayı beklerseniz, terlemeye devam ediyor olabilirsiniz ve nem güneş kremlerini daha az etkili hale getirir.

Güneş Kremini Kimler Kullanmalı?

Dışarıda vakit geçiren herkes güneş kremi kullanmalıdır. Bu erkekler, kadınlar ve çocukları içerir; Kolayca bronzlaşan ve almayanlar; açık tenli ve koyu tenli insanlar; tansan olan insanlar; güneşlenme havuzları, bahçıvanlar ve kayakçılar. Güneşten koruyucular çocuklar için güvenlidir ve daha sonra yaşamda cilt kanserinin gelişmesini önleyebilir.

Güneş Koruyucuda SPF Nedir?

SPF güneşten korunma faktörü anlamına gelir. SPF numarası, ürünün sizi güneşin yanan ışınları olan UVB'den ne kadar iyi koruyacağını gösterir. SPF numarası arttıkça, koruma miktarı da artar. Herkes en az 15 SPF'li bir güneş kremi kullanmalıdır. Bir cilt kanseri veya prekanseriniz varsa, daha yüksek SPF'li bir güneş kremi kullanmalısınız.

Çok sık yanmasanız bile, yine de güneş kremi kullanmalısınız. Ayrıca güneşten gelen hasarı azaltmak istersiniz. Cildiniz, yanma görüp görmediğiniz sürekli güneş ışığına maruz kaldığında zarar görebilir. Güneş yanığı ani bir tepkidir, ancak güneşten kaynaklanan hasarlar ömür boyu meydana gelir. Bir cilt kanseri veya prekanseriniz varsa, 15 veya daha yüksek bir SPF kullanmalısınız.

Parfümler, bazı ilaçlar ve sabunlar dahil, cildinizle temas eden diğer ürünler. cildinizi daha hassas hale getirebilir. Kullanmakta olduğunuz ürünleri (özellikle de yeni ürünleri) düşünün ve güneş koruyucusunu kullanmadan önce tek tek kullanmayı bırakın. Aldığınız bir ilacın yan etkilerinden emin değilseniz doktorunuza veya yerel eczacınıza danışın.

Aradığınız her özellik için ürün için içinde ürün barındıran Dermokozmetik.com güneş ailesine göz atmadan güneş kremi almayın deriz :)

Ürününü İncele
Etiketler: Güneş, Güneş Bakımı, güneş ışınları
Mayıs 20, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.