Güneşe Bahar ile Merhaba

Güneşe Bahar ile Merhaba

Bahar geldi ve yaz sadece haftalar kaldı. Bu daha uzun günler demektir. Dermatologlar olarak, çoğu insanın genellikle yüzme ve spor etkinlikleri için güneş kremi uygulaması hakkında düşündükleri “açık hava etkinlikleri” türlerine katılmasanız bile, günlük güneş koruyucu kullanımının ne kadar önemli olduğunu vurgulayamıyoruz.

Fotoğraflama (güneşin neden olduğu cilde zarar verme) zaman içinde tekrarlı korunmasız güneşe maruz kalma nedeniyle ortaya çıkabilir. Güneş kremi olmadan, arabaya gidip gelmek, köpeği gezdirmek veya posta kutusuna gitmek gibi günlük aktiviteler cildinize zarar verebilir. Fotoğraf çekme, genellikle sık hava yolculuğu ve uzun veya sık sık yolculuklar gibi güneş hasarlarıyla ilişkilendirmediğimiz faaliyetlerle de yoğunlaşabilir. Lekelenme, renk atma, erken yaşlanma ve hatta bazı cilt kanseri formları gibi fotoğraflama kanıtları, uygun güneş koruyucu kullanımıyla en aza indirilebilir.

Güneş koruyucularınızın son birkaç on yılda uzun bir yol kat ettiğinin farkında olun ve güneşten korunma rejiminize güneş koruyucu dahil olmadığını görebilirsiniz. Yapması o kadar zor değil. Piyasada artık daha hafif, daha az yağlı güneşten koruyucular ve hatta renkli güneşten koruyucular mevcut, ayrıca bazı SPF ürünlerinin bildiği ağırlık ve parlama olmadan cildi koruyan jeller ve tozlar da mevcut. Makyajın üstüne gidebilecek güneş koruyucuları bile var.

Güneş koruyucu ile cildin korunmasını en üst düzeye çıkarmak için en iyi ipuçlarımız:
  • Geniş spektrumlu (UVA ve UVB) korumalı en az 30 SPF güneş koruyucu kullanın. Çinko oksit veya titanyum oksit içeren bir ürün seçin (güneş ışınlarını ciltten uzaklaştıran mineraller) ve disbenzon veya oksibenzon (cildinizden önce UV ışınlarını emen bileşikler).
  • Dışarı çıkmadan önce güneş kremi sürün. Güneş koruyucusunun cildinize emmesi yaklaşık 15 dakika kadar sürer; bu nedenle, SPF'nizi uygulamak için zaten plajda veya havuzda olana kadar beklemeyin.
  • “Su geçirmez güneş kremi” gerçekten yok. “Su geçirmez” kelimesi, ürünün suda yıkanmayacak gibi görünmesini sağlar, ancak tüm güneşten koruyucular sonunda yapar. “Su geçirmez” olan güneş kremleri su geçirmez olmayanlara göre daha uzun sürebilir, ancak diğer tüm güneş koruyucuları gibi, yüzdükten sonra tekrar uygulamanız gerekir.
  • Güneş koruyucuyu cömertçe uygulayın. Yetişkinlerin vücudun tüm maruz kalan bölgelerini örtmek için yaklaşık bir ons güneş koruyucu gerekir. Bu, kabaca avucunuzun içine sığacak güneş kremi miktarıdır. Güneş koruyucusunu maruz kalan cildin tüm alanlarına iyice ovalayın. Dudakları, kulakları ve ayakların üstlerini unutmalısınız.

Dermokozmetik.com 'un sahip olduğu geniş güneş ürünleri yelpazesi her yaş ve her cilt tipinin ihtiyacını karşılamakta, sizlere farklı markaların farklı özelliklere sahip birçok ürününü sunmaktadır.Her mevsim kullanmamız gereken güneş kremlerini, baharı karşıladığımız ve yazın heyecanını yaşamaya başladığımız şu günlerde sitemizden inceleyip, her ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ürününü İncele
Etiketler: Güneş, Bahar, Koruma
Nisan 24, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.