Güneş Koruyucusunun Önemi

Güneş Koruyucusunun Önemi, Güneşten korunma

Bir şişe güneş kremi dolabın arkasına gizlenmiş, mayo ve havluların arasına karışıp sadece plaj günlerinde ortaya çıkmak için mi bekliyor? Öyleyse, onu ışığa çıkarmanın zamanı geldi. Güneş kremi, güneşin her yaştan, cinsiyetten ve cilt tipleri için güçlü ışınlarından kaynaklanan hasara karşı etkili bir koruyucu maddedir. Düzenli uygulama yetişkinlik döneminde cilt kanseri gelişme olasılığını azaltır. Ve güneşten koruyucu diğer cilt koruma yöntemleriyle birlikte kullanıldığında daha da güçlüdür: günün en aydınlık döneminde (saat 10:00 - 16:00 arasında) gölgelendirin, uzun kollu gömlekler ve şapkalar gibi koruyucu giysiler giyin ve UV ışınlarını engelleyen güneş gözlüklerine yatırım yapın.

Güneşten koruyucusunun faydaları

Güneş koruyucularının en önemli rolü; cildinizi güneş ışığının zararlı ultraviyole ışınlarından (iki şekilde gelen - UVA ve UVB ışınları) korumaktır. UVA ışınları en sık cilt yaşlanması ile ilişkilidir; bu kirişler cildin erken yaşta yorgun görünmesini sağlayan ince çizgilere, kırışıklıklara ve yaşlılık lekelerine neden olur. UVA ışınları camdan geçme kabiliyetine sahiptir, yani araba sürerken ve dururken veya güneşlikler açıkken pencerelerin önünde otururken cildiniz onlara maruz kalır. UVB ışınları en sık güneş yanığı ile ilişkili olanlardır. UVA ışınlarından farklı olarak, UVB ışınları camdan geçemez. Hem UVA hem de UVB ışınları kanserojendir (kansere neden olur), bu yüzden her iki türe karşı geniş spektrumlu koruma sunan bir güneş koruyucu kullanmanız gerekir. Cildiniz çok hassas olmayıp, koyu bir renge sahip de olsa cilt kanseri ayrımcı değildir ve her yaş, cinsiyet veya cilt tipi için teşhis edilebilir.

Güneş kremi cildinizi başka şekillerde de sağlıklı tutar. Hassas cildi güneş yanığına karşı korur ve güneşin hasar görmesini azaltır - renk değişimi ve koyu lekeler, sarkma veya deri gibi ciltler ve kırışıklıklar. Bu korumalar cildinizin genel olarak daha dengeli bir cilt tonu sağlamasına yardımcı olur.

Güneş kremi seçme ve uygulama

Koruyucu bir ürün seçerken ve uygularken şu temel talimatları izleyebilirsiniz: Dışarıda geçireceğiniz her durumda güneş kremi kullanın. Bulutlu günlerde bile, ultraviyole ışınlarının% 80'i bulutun kapsama alanına girebilir. Kar, kum ve suyun tümünün cildinize çarptıklarında daha güçlü olmasını sağlayan UV ışınlarını yansıttığını unutmayın.

Dışarı çıkmadan 15 - 30 dakika önce cildinizin tüm maruz kalan bölgelerine uygulayın. Hem güneş yanığı hem de cilt kanseri için hassas olan kafa derinizi, kulaklarınızı ve ayaklarınızı atlamayın. İki saatte bir, terledikten veya yüzdükten sonra tekrar uygulayın. Suya dayanıklı bir güneş koruyucu kullansanız bile, düzenli olarak tekrar uygulanması gerekir.

Son kullanım tarihi itibariyle veya rengindeki ve / veya tutarlılığındaki değişiklikleri fark ederseniz, güneş koruyucusunu atın ve değiştirin. Güneş Kreminize karar vermeden önce Dermokozmetik.com ailesinin güneş kremi serisine göz atmayı da ihmal etmeyin :)

Ürününü İncele
Etiketler: Güneş Koruyucusunun Önemi, Güneşten korunma
Nisan 06, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.