Güneş Çok Güzel, Peki Sonra?

Güneş Çok Güzel, Peki Sonra?

Soğuk havalarda cildimizi nemlendirmek için hepimiz çeşitli cilt bakım ürünleri kullanıyoruz. Hem sağlıklı bir görüntü hem de daha genç bir ten için cildimizi nemlendirmek şart.

Yaz aylarında da cildimizi nemlendirmek en az kış kadar önemli. Hem sağlığımız hem de güzelliğimiz için yoğun güneşin ciltte yarattığı nem kaybını hızlı müdahale ile geriye döndürmemiz gerekiyor. Sadece güneşe çıkmadan önce değil, aynı zamanda güneşlendikten sonra da güneş bakım ürünleri kullanmak cilt sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Bu noktada devreye güneş sonrası losyonlar giriyor. Güneş sonrası losyonların en önemli özelliği yoğun nem içermeleri. Böylece cilt, güneşte kaldığı süre boyunca yitirdiği nemi geri kazanmış oluyor.

Güneş Sonrası Kremler Ne Zaman Kullanılmalıdır?

After Sun diye isimlendirilen güneş sonrası kremler, güneşe maruz kalınan günün sonunda kullanılmalıdır. Güneş sonrası kremler, rahatlatıcı ve yoğun nemlendirici etkisiyle güneşin gün boyunca cilt üzerinde yarattığı olumsuz etkilerin azalmasına yardımcı olur ve cildin kaybettiği suyu cilde geri kazandırır.

Neden After Sun Kullanılmalıdır?

  1. 1) Güneş sonrası ürünler, cilde güneşlenme sırasında kaybettiği su ve nemi geri kazandırır. Nem kaybı sebebiyle cildin kuru, çatlak ve cansız görünmesini önler.
  2. 2) Cildi hızlı şekilde onarırlar.
  3. 3) Güneşten sonra oluşan kaşıntı ve tahrişi engeller.
  4. 4) Güneşin ciltte sebep olduğu hassasiyeti yok eder ve cilt daha hızlı şekilde yenilenir.
  5. 5) Güneş yanığının en kötü taraflarından biri olan cilt soyulmasını engelleyip bronzluğun daha uzun süre devam etmesini sağlarlar.

Güneş Sonrası Krem Nasıl Uygulanmalıdır?

Öncelikle, ılık bir duş ile cilt gün boyunca maruz kaldığı güneş yağı, tuz ve klorun etkisinden kurtarın. Duş sonrasında cildinizi sert şekilde kurulamaktan kaçının. Gün boyunca nem ve su kaybetmiş cildiniz, güneş sonrasında tahriş olmaya oldukça açıktır. Nazikçe kuruladığınız cildinize güneş sonrası kreminizi püskürterek ve hafif masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

İçeriğinde Neler Var?

Güneş sonrası ürünlerin içinde; yoğun nem içeren maddelerin yanında serinletici etkileri ile cilt onarımını arttıran antioksidan vitamin ve mineraller bulunmaktadır.

Güneş Sonrası Kremi Kimler Kullanmalı?

Plajda vakit geçiren, güneşlenen ya da gün boyunca yoğun güneşe maruz kalan herkes güneş sonrası krem kullanabilir. Güneş sonrası kremler, çocuklar için de güvenle kullanılabilir. Özellikle güneş koruyucunun yeterli kullanılmadığı durumlarda nemlendirici ve ferahlatıcı etkisiyle, oldukça rahatlatıcı olacaktır.

Aradığınız her özellikte ürünü içinde ürün barındıran Dermokozmetik.com güneş ailesine göz atmadan güneş sonrası kremi almayın deriz.

Ürününü İncele
Etiketler: Güneş Çok Güzel, Peki Sonra?
Haziran 20, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.