Gülmek, Güzelleştirir!

Gülmek, Güzelleştirir

Gülmek, gün içinde hepimizin birçok defa gerçekleştirdiği bir eylem. Gülümsemenin ruh sağlığımızı olumlu etkilediği bilinen bir şey. Peki ruh sağlığımızın yanında gülümsemenin bedenimiz için de birçok harika etkisi olduğunu biliyor muydunuz?

Gülmek Sağlığımızı Direkt Etkiler

Dermokozmetik olarak, her zaman önce sağlığı savunuyoruz. Gülmek de sağlık açısından oldukça faydalı. Güldüğümüzde, vücudumuzda bir dizi kimyasal değişiklik oluşuyor. Beyinde başlayan gülme ile birlikte, hipotalamus faaliyete geçerek, gülerken neler yapılacağını belirliyor. Gülme, fiziksel olduğundan, duygusal tepki için bu bölgenin çalışması gerekiyor. Gülme gerçekleştiğinde, vücutta bir kas gevşemesi ve ardından rahatlama hissediliyor. Kan dolaşımının hızlanması ilk birlikte, vücuttaki her noktaya taze kan rahatça ulaşıyor ve bu da gülme eyleminin sağlıklı olması şeklinde açıklanıyor.

Hayatlarını sürdürürken bir alışkanlık ve tarz olarak daha fazla gülen insanların bedenlerinde, gülmeyenlere oranla çok daha pozitif etkiler oluşabilmektedir.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Gülmenin bu etkisini sevmemek ne mümkün Biraz iddialı bir söylem olsa da son dönemde yapılan bazı araştırmalara göre gülümsemeyi bir hayat tarzı olarak seçen kişiler, kilo vermede de diğerlerine göre bir adım önde olabiliyorlar. Kilo verme sürecinde; kendine inanan, daha pozitif olan ve daha çok gülen insanların, kilolarıyla daha hızlı vedalaştıkları görülüyor.

Gülmek, Güzelleştirir!

Harika Bir Yüz Jimnastiğidir!

Gülmek, yüz için çok faydalı bir jimnastiktir ve sizi güzelleştirir. Gün içinde çok fazla kaş çatmak alın bölgesinde kırışıklıklara sebep olurken gülmek ruhunuzu ve cildinizi canlandırır.

Cilt Sağlığına Faydalıdır!

Cilt sağlığına fayda sağlamak için, dermokolojik açıdan onaylanmış en iyi markaları sizlere ulaştıran Dermokozmetik, bol bol gülümsemenizi tavsiye ediyor çünkü cildin, vücutla irtibat kurduğu organlardan biri karaciğer. Karaciğer, hormonların komuta merkezi olarak nitelendirilebilir. İnsan neşelendiğinde salgılanan hormonlar vücutta kan dolaşımı başta olmak üzere metabolizmayı harekete geçirir ve hormonların dengesini sağlar. Hızlanan kan dolaşımı ise hücreler için bayram niteliği taşır. Neşeli ruh hali rutininize olduğunda, sağlık da arkasından geliyor.

Cildimiz vücudumuzun uyarı ve sinyal paneli olarak düşünülebilir. Vücutta meydana gelen herhangi bir sıkıntının belirtileri ciltte gözlemlenebilir. Örneğin çok stresli bir dönem geçirdiğinizde neden yüzünüzde sivilce çıktığını hiç merak ettiniz mi? Cevabı çok basit. Stres ilk olarak karaciğere etki ediyor ve karaciğerden doğrudan yüze yansıyor. Bu yüzden stresli dönemlerde yüzümüz daha solgun ve bitkin görünüyor.

Bir de aşık olduğunuz zamanları düşünün. Böyle zamanlarda etrafa mutluluk yayarsınız. Yüzünüz sürekli gülümser. Çevrenizden de genel olarak son günlerde güzelleştiğinize, cildinizin parladığına dair harika şeyler duyarsınız. Hatta bazıları cildinize nasıl bakım yaptığınızı dahi sorar

Ayrıca gülmek deyince aklınıza sürekli kahkaha atmak gelmesin. Hafif bir tebessüm bile cildinizde, vücudunuzda ve ruhunuzda harikalar yaratabilir

Dermokozmetik ailesi olarak, yüzünüzün hep güldüğü ve sağlıkla ışıldadığı günleri diliyoruz. Güzelliğinize güzellik katmak ve gülüşlerinizi daha da parlak hale getirmek için Dermokozmetik üzerinden cilt bakım ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Etiketler: Gülmek, Güzelleştirir, Yorgun Görüntüden Kurtulun, Göz Çevresi Kırışıklıklarına Savaş Açın, Bitki Çaylarının Cilde Faydaları, Derin Kırışıklıklara Özel Bakım, Vücut Bakımının Önemi, Sivilcelere Karşı Mücadele Zamanı, Kış Aylarında Cilt Bakımı, Nuxe Nuxellence, dermokozmetik, cilt kuruluğu, Avene Cicalfate, cilt bakımı, Bioderma Sensibio, cilt sağlığı, kuru cilt problemleri, cilt kuruluğu nasıl oluşur,
Ekim 23, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.