Doğumdan İtibaren Bebek Bakımı

Doğumdan İtibaren Bebek Bakımı

Bebek bakımı oldukça dikkat gerektiren bir süreçtir. Doğumla beraber başlayan bu sürecin verimli geçmesi için düzenli kontrol ve takiplerinin yapılması gerekir. Bebeğinizin sağlık durumu, beslenmesi ve uyku düzeni özellikle dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Bunların yanında bebeğinizin hassas ve korumasız cildine özenle bakım sağlama ve koruma gerekliliği unutulmamalıdır.

Doğumdan itibaren bebek cildine özenle bakım ve koruma sağlanmalıdır. Özellikle göbek bağı bakımı çok dikkatli yapılmalıdır. Bunun yanında bebek cildi için özenle geliştirilmiş ürünler tercih edilmelidir. 

Bebeğinizi yıkamada kullandığınız şampuandan suyun ve ortamın sıcaklığına kadar dikkat edilmelidir.

Yenidoğan bebekler tam gelişimlerini tamamlamadıkları için doğum sonrası dönemde cilt kızarıklıklarıyla sık sık karşılaşılabilir. Yüz ve vücut bölgelerinde kırmızı noktalar ve morluklar oluşabilir. Bu durum ilerleyen dönemlerde düzelme gösterir. Durumun çok uzun sürdüğü durumlarda doktora danışılarak müdahale sağlanabilir. Bebeğin haftalık ve aylık takip gibi düzenli kontrol ve muayenesinde bu gibi durumlar danışılarak bakım ürünleriyle de müdahale sağlanabilir.

Bebeğin bulunduğu ortamda oda sıcaklığı ortalama 22-24 derece kadar olmalıdır. Bebek üşür düşüncesiyle gereğinden fazla giydirilmemelidir.

Bebek cildine günlük bakım sağlanmalı temizlik ve nem ihtiyacı düzenli karşılanmalıdır. Bebek cildinde hassasiyet nedeniyle kuruluk, kızarıklık, tahriş ve gerilme hissi gibi etkiler oluşturabilir. Bu duruma karşı cildin nem ihtiyacının karşılanması oldukça önemlidir.

Bebeğin bez bölgesinin temizliği her alt değişiminde dikkatle ve özenle yapılmalıdır. Bez değişimlerinde yumuşak dokulu ve bebek cildi için özel tasarlanmış ürünler tercih edilmelidir.

Bez bölgesinde oluşabilecek pişik problemine karşı pişik kremi her bez değişimi sonrasında uygulanarak, cilt koruması sağlanabilir.

Bebek cilt bakımı için birçok marka bulunmaktadır. Bebeğinizin cildi ve cilt sağlığı düşünülerek tasarlanmış ürünler tercih etmeniz en doğru seçim olacaktır. Bu noktada bebek cildi için yumuşak ve hassas formüle sahip Mustela ürünleri kullanarak bebeğinizin cilt konforunu sağlayabilirsiniz.

Mustela’ nın bebek cildi için geliştirdiği hijyen, banyo ve nemlendirici bakım ürünleri mevcuttur. Tüm cilt bakımı ve cilt problemleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış ürün çeşitliliğine sahip marka sektörde en çok tercih edilen markalar arasındadır. Hem yenilikçi hem de işlevsel ürünleriyle dikkat çeken marka bebeğinizin hassas cildi için her zaman tercih edebileceğiniz ürünler ile dikkat çeker. 

Etiketler: bebek bakımı
Şubat 06, 2018
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.