Cilt Temizliğinizi La Roche Posay Effaclar Tonik ile bitirin!

Cilt Temizliğinizi La Roche Posay Effaclar Tonik ile bitirin!

ayıracağınız 10 dakikayla sağlıklı görünen, ışıltılı bir cilde sahip olmak mümkün. Cilt bakımını tam anlamıyla tamamlamak için günlük cilt bakımına gereken önemi vermemiz gerekmektedir.

Güzellik sadece makyajdan ibaret değildir. Aynı zamanda makyaj sonrası bakım cildimizin güzelliği için olmazsa olmazlardandır. Günümüzde cilt güzelliği dendiğinde temiz, yumuşak görünüm akla gelmektedir. Güzel görünen bir cilde sahip olmak için ise günlük bakım şart!

Cilt Temizliği Neden Önemlidir?

Cilt üzerinde biriken kir, ölü deri, toz, makyaj artıkları ve yağ gün içinde çok fazla rahatsız eder. Gün sonunda bu biriken kirler temizlenmediğinde ise cildin erken yıpranmasına ve yaşlanmasına sebep olur. Cildin nefes alması, beslenmesi, yenilenmesi için cilt temizliğini her gün yapmak gerekir. Sabahları yapılan cilt temizliği, gece boyunca ciltte biriken sebum ve artıklardan korur. Akşamları yapılan temizlik ise gün boyu ciltte biriken kirlerden arındırır

Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Herkesin cilt tipi farklıdır. Bu nedenle her insan aynı bakımı yapamaz. Cilt bakımı uygulamasına geçmeden önce cilt tipinizi öğrenmeniz gerekmektedir.

 • Pul pul dökülmeler kuru bir cilt olduğuna işarettir.
 • Cildinizde büyük gözenekler bulunuyorsa yağlı bir cilde sahip olduğunuzu göstermektedir.
 • Sadece alın, burun ve çene bölgeniz yağlıysa cilt tipiniz karmadır. Cilt tipinizi belirledikten sonra uygun cilt temizliğine geçebilirsiniz.
 • Günlük Cilt Bakımında Temizleyiciler

  Su, sabun, jel, kremler, makyaj çıkarıcı sütler ve tonikler... Kozmetik sektörü cilt bakımı ve temizliği konusunda binlerce ürün sunmaktadır. Tek yapmanız gereken cilt tipinize uygun ürünleri seçerek günlük cilt temizliğine başlamak olacak.

  Yağlı ve Akneli Ciltler İçin Özel Formül

  Cildin günlük temizliğinde 2. Adım, cilt tipinize uygun bir tonikle gözenekleri sıkılaştırmak ve cildi arındırmaktır. Tonik, cilt temizliğinin son dokunuşudur. Yağlı ve akneli bir cilde sahipseniz cilt üzerindeki fazla yağı temizlemek ve gözeneklerin tıkanmasını engellemek için tonik kullanımı önemlidir.

  Effaclar Tonik Ürününü İncele

  La Roche Posay Effaclar Yağlı Ciltler İçin Tonik

  Yağlı ve akneli ciltler için özel olarak geliştirilen La Roche Posay Effaclar Tonik, cildinizin temizliğinde size yardımcı olacaktır. La Roche Posay Effaclar Tonik, gözeneklerin sıkılaşmasında etkilidir. İçerisinde bulunan partiküller sayesinde cildinizin arınmasını ve gözeneklerin nefes almasını sağlamaya çalışır. La Roche Posay Effaclar Tonik, cildinizdeki akne oluşumunu engellemeye çalışır. Mikro soyucu özelliğe sahip olan La Roche Posay Effaclar Tonik, ölü deriyi temizleyerek cildin tazelenmesine yardım eder. Ciltteki aşırı yağdan ve kirden arınmak için kullanılan La Roche Posay Effaclar Tonik, cildin yağ dengesini sağlamak için bakım oluşturabilir.

Etiketler: la roche posay, tonik, effaclar
Mart 09, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.