Cildinizi Temizlemek Neden Çok Önemlidir?

Cildinizi Temizlemek Neden Çok Önemlidir?

Dünya kirli. Cildiniz bir ölü cilt hücreleri katmanıyla kaplıdır Bunların her gün yaklaşık 50 milyonunu; bakteriler, kirleticiler, virüsler, makyaj, yağ ve kirden oluşur. Bu şartlar altında yüzünüzü yıkamak neredeyse zorunludur. Eğer yüzünüzü yıkamak istemiyorsanız, bir önceki cümlede saydığımız kirlerin katmanlaşarak kalınlaşmaya devam edeceğini unutmamalısınız. Temizleme, cildimize çok ihtiyaç duyulan nemlendirme sağlarken antijenlerin cildini (küçük küçük istilacıları) temizler. Bu yüzden temizlemeden sonra nemlendirici veya serum kullanmak önemlidir.

Cildimiz, etrafımızdaki kirli ve tehlikeli dünyadan bizi koruyan su geçirmez bir bariyere sahiptir. Bu kısmen sebum denilen yağ üretimi ile gerçekleştirilir. Sebum, saç folikülünde var olan küçük yağ bezleri tarafından üretilir. Sebum folikülün dışına çıktığında ve terle karıştığında deri hücrelerine karışarak ter ve deri hücreleri karışır. Derilerin yüzeyine ulaştıktan sonra, şimdi linoleik asit olarak bilinen diğer lipidlerin bir araya gelmesiyle yayılır ve sertleşir, bakteri ve diğer istilacı maddelerin cilde girmesini önleyen bir zırh benzeri kaplama oluşturur. Bununla birlikte, dış kir birikirse veya yağ ya da cilt hücrelerinin üretimi artarsa, foliküllerde tıkanmalar meydana gelebilir. Sebum, ter ve ölü cilt hücrelerinin karışımı tıkanmalara karşı iter ve daha da büyür, sahnede iltihaplanma meydana geldiğinde bakteriler ortaya çıkar ve sivilceleriniz olur.

Günümüzde 12 ya da 24 saat kalma gücüne sahip uzun süre kalıcı makyaj kullanıyoruz. Bu, güneşten koruyucularla birlikte kullanıldığında kalan güç sağlar. Bunları ve günleri kirletenleri temizlemek için ilk temizliği yapmamız gerekiyor, çamurlu bir çift çizmeyi atmak gibi düşünebilirsiniz. Her şey kir ve yağın giderilmesi ile ilgili değildir, aynı zamanda cildin yumuşatılması ile de ilgilidir, böylece sonraki bileşenler uygun şekilde emilir. Cildinize aktif maddeler uygularken onlardan en iyi sonuçları almak için temiz cildiniz şarttır. Yapılan araştırmalar, tam bir çift temizlik gerçekleştiren insanların, aktif maddelerden hızlı bir şekilde yıkayan ve giden insanlardan daha iyi sonuçlar aldıklarını kanıtlamıştır.

Yüzünüzü temizlerken kullandığınız ürünlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bazı ürünler makyajın kolayca çıkarılmasını sağlayan kimyasallarla doyurulur, bu da cildinizde kimyasal kalıntı bıraktıkları anlamına gelir. Yüzünüzün çevresine süründüğünde, aslında kir, lekeler ve gözeneklerinize bakteri bulaşır. Bu ürünlerin içindeki kimyasallar erken yaşlanmaya neden olur. Bu, cildi özellikle göz çevresi ve dördüncü bölgeye sürükleyen fiziksel silme eylemiyle birleştiğinde, uzun süren kötü etkiler yaratır.

Ancak Bioderma Sensibio H2O 500 ml - Temizleme Misel Solüsyonu, içeriğindeki hassas, normal ve kuru ciltler için nemlendirme özelliği ile cildinizin doğru temizlenmesine yardımcı olurken, günlük kirin ve makyajın kalıntılarını cildinizin hassasiyetini koruyarak çıkarır ve cildinizin nemlenmesini sağlar.

Ürününü İncele

Bioderma Sensibio H2O 500 ml Nasıl Kullanılır?

  • İlk olarak yanınızda bir pamuk bulundurunuz.
  • Pamuk yardımıyla Bioderma Sensibio H2O nazikçe yüz ve gözlerinize uygulayınız.
  • Makyaj çıkarmak içinde kullanılabilir.
  • Pamukta hiçbir kalıntı kalmayana kadar uygulamaya devam ediniz.
  • Pamuk kirlendikçe pamuğu değiştiriniz.
  • Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kullanınız.
Etiketler: Cilt temizliği
Nisan 05, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.