Cildinizi Doğru Nemlendirmenin Önemi

Cildinizi Doğru Nemlendirmenin Önemi

Vücudumuzun% 50'den fazla sudan oluştuğu göz önüne alındığında, suyun vücudunuz için en önemli enerji kaynaklarından biri olması şaşırtıcı olmaz. Her gün çok miktarda su kaybediyoruz ve bu sıvıların düzenli olarak yenilenmesi gerekiyor, ama işte buradaki - su içmek , cildinize ulaşmadan önce vücudunuzun diğer kısımlarına ulaşacağı anlamına geliyor.

Su tüketiminde vücudumuz ve metabolizmamız kadar cildinize doğrudan doğruya nem desteği uygulamada da sağlık ve görünüm açısından çok önemlidir.

Bu nedenle sıvı desteğini günlük rutinimiz haline getirmekte fayda var.

Suyun Vücudumuz için Önemi

Cildimizin iyi nemlenmesi, vücut için hem içeride hem de dışarıda birçok fayda sağlar. Bunlar şunları içerir:

  • Kilonuzu korumak. Açlık hissinin susuzluğun bir sonucu olabileceğini biliyor muydunuz? Doğru. Vücudunuz uygun şekilde su ihtiyacı karşılanmadığında hücreleriniz beyne “yağ sinyalleri” göndermeye meyillidir, bu nedenle yanınızda bulunan masadaki su bardağını düzenli olarak yudumlamak sizi doygun hissetmenizi sağlar. Güne her sabah bir bardak limonlu su ile başlamaya ne dersiniz?
  • Zihinsel faydalar. Doğru su desteği sağlamak sadece vücut düzenlemesi ve beyin işlevine yardımcı olarak ruh halinizi dengelemekle kalmaz, aynı zamanda hafızanız için bazı önemli zaman avantajları sunar. Evet, doğru. Doğru su desteği beyninize hem kanın hem de oksijenin akışını iyileştirmeye yardımcı olabilir ve sonuçta bilişsel işlevlerin ve hafızanın güçlendirilmesine yardımcı olur.
  • Yorgunluk ile mücadele. Buradaki denklem basit bir - iyi nemlendirilmiş bir yapı iyi enerjilenmiş bir yapıdır. Doğru su desteği ile uyku kalitenizi arttırabileceğinizi biliyor muydunuz?
  • Yaşlanma sürecini yavaşlatın. Organlarımızın en üst düzey çalışma seviyelerini korumak için suya ihtiyacı vardır. Vücudumuz susuz kaldığında, organlarımız daha çok çalışmaya başlar ve bu da hızlı bir şekilde yaşlanmamıza neden olur.

Suyun Cildimiz için Önemi

vücudunuzun diğer kısımları gibi, cildinizi sağlığı ve doğru nemlendirilmesi için su desteği oldukça önemlidir.

Cildinizi uygun şekilde nemlendirmek aşağıdakilere yardımcı olabilir:

  • Yaşlanma sürecini yavaşlatın. Yaşlanma sürecinin her yönü değil, en azından erken yaşlanmanın görünür belirtileri. Cildinize iyi bir nemlendirme sağlamak, cildinizin elastikiyetinin korunmasına yardımcı olabilir ve bu kırışıklıkların görünümüyle savaşabilir.
  • Cildinizin görünümünü iyileştirin. Bu, yukarıdaki madde ile bağlantılıdır. Nemlendirme eksikliği cildinizin kuru ve mat bir şekilde görünmesine neden olabilir. Cildi nemli tutmak sadece daha dolgun ve esnek görünmekle kalmaz, ölü cilt hücrelerinin birikmesiyle mücadele ederek yüzey donukluğunu gidermeye de yardımcı olur.
Etiketler: nemlendirme, nemlendirici, cilt nemlendirme
Ocak 30, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.