Cildimizin En Genel Problemi: Siyah Noktalar

Cildimizin En Genel Problemi: Siyah Noktalar

Her yaş grubunda ve her dönemimizde cildimiz için en genel problemlerden biri olan siyah noktalarla mücadelemiz ergenliğimizden itibaren başladı. Genellikle burnumuzun üzerinde, boynumuzda ve yüz çevremizde görülen bu siyah noktalar hakkında biraz araştırma yaptık, neden oluştuğuna ve bu sorunu nasıl çözebileceğimize dair birkaç sonuca ulaştık.

Siyah nokta bir çeşit komedyendir. Komedonlar, ciltteki gözenekler ölü cilt hücreleri ve sebum olarak bilinen yağlı, koruyucu bir madde ile tıkandığında meydana gelir. Derinin yüzeyinde görünen siyah noktanın üstü koyu renktedir. Normal olarak, saç gözeneklerdeki saç köklerinden büyür ve sebum üreten yağ bezleri altında bulunur.
Siyah nokta ciltte, genellikle yüz ve boynunda görülen küçük, koyu renkli lezyonlardır. Hafif bir sivilce özelliğidirler, ancak diğer sivilce belirtileri olmadan da ortaya çıkabilirler.

  • Siyah nokta okside edilmiş melaninden yapılmıştır ve kirlenmemiş.
  • Siyah noktaları sıkmak veya ovalamak onları daha da kötüleştirebilir.
  • Siyah noktaları azaltmak için, yağ bazlı cilt bakım ürünlerinden, nemli ortamlardan, sıkı kıyafetlerden ve alkol içeren cilt ürünlerinden kaçının.
  • Hormonlar, cildin altındaki bezler tarafından, yağlı bir madde olan sebum üretiminin artmasına yol açtığında ortaya çıkma eğilimindedir.

Peki bu Siyah Noktalarla Nasıl Başa Çıkarız?

Temizlik: Cildinizin günlük temizlik ihtiyacını karşılayacak ürünler ile her gün düzenli olarak temizliğini yapmak cildinizin yağ dengesini düzenlerken, siyah nokta oluşumunun da önüne geçecektir.

La Roche Posay Effaclar Gel Yağlı ve Hassas Ciltler için Temizleme Jeli'dir ve cildinizin tahriş olmadan doğru bir şekilde temizlenmesine destek verir

Makyaj ve kozmetik ürünler: Gözenekleri tıkamayan ürünler kullanın, bu ürünlerle gözenekleri açık ve açık tutmalı ve ölü cilt oluşumunu azaltmalısınız. La Roche Posay Effaclar Duo(+) Unifiant Akne karşıtı pürüzleri kapatıcı mineral pigmentlere sahip bakım kremi ile makyaj yaparken de cildinizin için en iyisini düşünebilirsiniz!

Siyah Nokta Kremleri: La Roche Posay Effaclar Duo Cilt bozukluklarını, tıkalı gözenekleri ve akneleri hafifletmek için kullanılan bakım kremi ile siyah noktalarınızı ve sivilce izlerinizin düzenli kullanımda azaldığını gözle görülür bir şekilde azaldığını göreceksiniz.

Etiketler: siyah nokta, komedon, sebum
Ocak 28, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.