Çiçek Gücü: Mükemmel Güzellik İçin Çiçekler

Çiçek Gücü: Mükemmel Güzellik İçin Çiçekler

Doğanın mucizelerini her geçen gün yenileri ekleniyor. Doğanın içindeki güç ile cildimizi ve bedenimizi genç, taze ve diri tutmak oldukça kolay. Ancak bunun için ihtiyacımız olan tek şey bilgi. Doğanın, bitkilerin, sebzelerin, meyvelerin faydaları saymakla bitmiyor. Araştırmak, takip etmek ve biraz merakla yaklaşmak gerekiyor. Meyvelerin ve sebzelerin dünyası kadar bitkilerin de dünyası gizem ve merak dolu. Cildimizin ihtiyacı olan birçok öz, destek ve yenilik onların içinde mevcut. Güzel göründükleri, harika koktukları kadar cildimiz ve tenimiz için de birçok iyileştirme formülünü içinde barındırıyorlar.

Güller kırmızıdır, menekşeler mavidir. Fakat güllerin, yara izlerinin, kırışıklıkların ve çatlak izlerinin görünümünü en aza indirgeyen hücre gençleştirme özelliklerine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Eko-güzellik trendinin sadık bir takipçisi olduysanız, organik ürünlerin tamamen sentetik kimyasalları çiçek ve bitki özleri ile değiştirmekle ilgili olduğunu bilirsiniz. Ancak yeşil manzarada yeniyseniz, nemlendiricinizin içerik listesinin neden bir bahçe gibi göründüğünü merak ediyor olabilirsiniz.

Çiçekler, dünyadaki birçok kültürde, çeşitli rahatsızlıklar için baş ağrıları ve sindirim problemlerinden kaygı ve yorgunluğa kadar en çok aranan doğal çözümlerden biridir ve çoğunlukla esansiyel yağlar, taşıyıcı yağlar ve hatta yiyecek olarak tüketilir. Ve cilt bakımı söz konusu olduğunda, sadece renk ve koku eklemek için doğal bir yol olarak kullanılmaz, aynı zamanda bir dizi cilt kaygısı ve güzellik gereksinimini karşılayan nazik ama güçlü iyileştirici özellikleri için de değerlenir. Bitkisel özler cildi nemlendirmeye, temizlemeye ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan ve aynı zamanda erken yaşlanma belirtileri ve serbest radikal hasarı ile mücadele eden vitaminler ve antioksidanlar içerir. Çiçeklerin cilt faydalarından yararlanmanın en kolay yolu, bitkisel esans yağları ile özel olarak formüle edilmiş ürünlere ulaşmaktır. Diğer bir seçenek, en sevdiğiniz gece kremi veya nemlendiricinize birkaç damla çiçek yağı koymaktır. Önlem olarak, herhangi bir ürünü bazı çiçek ekstraktları olarak kullanmadan önce bir cilt testi yapmak önemlidir - buna rağmen daha hafif ve ciddi tahrişe neden olma olasılığı daha düşüktür - yine de doğada yaygın olarak bulunan alerjenleri içerir.

Etiketler: Çiçek, Cilt Bakımı
Mayıs 20, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.