Çatlakları Hayatınızdan Silin !

Çatlakları Hayatınızdan Silin

Hamilelik, ergenlik, kilo alıp verme gibi cildin hızla esnediği dönemlerin sonunda çatlaklar kaçınılmaz oluyor. Çok can sıkıcı olan ve oluştuktan sonraki aşamada sürekli gizlenmek istenen çatlaklarla mücadele etmeye var mısınız? Dermokozmetik olarak çatlaklarla savaşınızda size tavsiyelerimiz var.

Çatlakların sizi üzmesine izin vermeyin. Bunun yerine çatlak oluşumu ile savaşın. Öncelikle şu an çatlağınızın olmaması hiç olmayacağı anlamına gelmez. İşe çatlaklar oluşmadan önce önlem alarak başlayabilirsiniz.

Kilonuzu Sabit Tutun

atlakları önlemenin en önemli şartı kilonuzu sabit tutmak. Sık kilo alıp vermeler sonunda cilt çok yıpranır ve ciltte derin çatlaklar oluşabilir. Çatlağı oluşmadan önlemek her zaman oluşmuş çatlaklarla savaşmaktan daha kolaydır. Bu yüzden kilonuzu sabit tutmaya ya da kilo vermeye niyetliyseniz spor yaparak kilo vermeye özen gösterin.

Masaj ile Çatlakları Önleyin

Çatlakları Hayatınızdan Silin

Masaj, çatlakların önlenmesinin bir diğer yoludur. Özellikle hamilelik döneminde çatlakların artma ihtimali yüksek olduğundan, Dermokozmetik (https://www.dermokozmetik.com) olarak hamilelere masaj yaptırmalarını öneriyoruz. Tatlı badem yağı ve buğday yağı size etkili bir masaj sağlayabilir.

Sağlıklı Beslenin

Protein açısından yüksek besinler tüketerek çatlak oluşumuna karşı tedbir alabilirsiniz. Biliyorsunuz ki sağlıklı beslenmek, hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha iyi hissetmenizi sağlar. Vücudunuzda yolunda gitmeyen birçok şeyi doğru beslenme ile çözebilirsiniz. Ayrıca cildinizin dokusunu onarmak için bol A vitaminli gıda tüketin. Bunlar; karaciğer, biber, koyu yeşil yapraklı sebzeler, marul, kuru kayısı gibi besinler olabilir.

Çatlakların oluşmaması için mücadele etseniz de cilt yapınız, genetik yatkınlığınız ya da önüne geçemediğiniz hızlı kilo alıp verme gibi sorunlar sonunda ciltte çatlaklar oluşabilir. Bu noktada umutsuzluğa kapılmayın. Hala mücadeleye devam edebilirsiniz. LIERAC Çatlak Karşıtı Kremi, ciltteki çatlak sorununa karşı geliştirilmiş etkili bir bakım ürünüdür. Özellikle hamilelik süreci ve sonrasında çok sık tercih edilen LIERAC Çatlak Karşıtı Krem, vücudunuzun deforme olmasını ve vücutta oluşabilecek çatlakları önleyebilir.

Deri çatlakları, hamilelikte en sık rastlanılan sorunlardan biridir. Deri çatlağı dermis tabakasında oluşan küçük ve ince yırtıklardan meydana gelir. Genellikle kırmızı ve mor renk ile başlar, zamanla beyaz veya gri renge dönerler. Deri çatlakları ileri derecede tıbbi bir sorun olarak algılanmasa da vücudunuzun sağlıklı ve sıkı yapısını gölgeler. Ciltte oluşan çatlak sorunu ile baş etmek için etkili bakım ürünleri tercih edimelidir. Dermokozmetik ürünler üreten markalar, çatlaklara karşı çatlak bakım kremleri geliştirmiştir. Organik ürünleri sayesinde sık tercih edilen LIERAC, çatlak karşıtı ürünleri içeren LIERAC Phytolastil Serisi  yoğun ilgi görmektedir.

LIERAC Phytolastil Serisi Ne İşe Yarıyor?

Çatlakları Hayatınızdan Silin

LIERAC Phytolastil Gel, 35 yıldan beri nesilden nesile geçen lider çatlak karşıtı üründür. Aslanpençesi, sarmaşık ve zemberek otunun yüksek konsantrasyonlarını içeren LIERAC Phytolastil Gel çatlak görüntüsünün ortaya çıkmaması için uygulanabilir.

LIERAC Phytolastil Jel Çatlak Karşıtı Bakım, cildin elastikiyetini artırmaya yönelik formülü ve pompalı yapısıyla kullanım seçeneği açısından çok konforlu ve pratiktir. Günlük periyotlarda belli sıklıkla ve düzenli kullanımda etkisini gösterebilir.

LIERAC Phytolastil Çatlaklar için Jel, plastik tüp formuyla kullanıcı dostu bir üründür. Tüm cilt tipleri için uygun olan LIERAC Phytolastil Çatlaklar İçin Jel’in vücuda masajla uygulandığında etkisi artabilir.

Etkili ve güvenli bakım sunan Fransız dermokozmetik markası LIERAC, Phytolastil Serisi ile çatlakların oluşumunu engellemeyi ve oluşmuş çatlakları azaltmayı hedefliyor. LIERAC Phytolastil serisine ait ürünleri DermoKozmetik üzerinden inceleyebilirsiniz.

Etiketler: Çatlakları Hayatınızdan Silin, Kırışıklıklardan Korkmayın, Lierac Hydragenist, Göz Kremi Kullanımı, Göz Kremi Nasıl Kullanılır?, Sabah Aynada Güzel Bir Yüze Gülümseyin, Hassas Cilde Uygun Bakım, La Roche Posay, Cilde Derinlemesine Temizlik, Vichy Purete, Kış Aylarında Cilt Bakımı, Nuxe Nuxellence, dermokozmetik, cilt kuruluğu, Avene Cicalfate, cilt bakımı, Bioderma Sensibio, cilt sağlığı, cilt kuruluğu nasıl oluşur,
Kasım 01, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.