Boyun Bölgeniz İçin Doğru Bakım!

Boyun Bölgeniz İçin Doğru Bakım!

Boyun çevresi, cildin en hassas yapıda olduğu bölgelerdendir. Bu yüzden, her yaşta doğru ve hassas bakım gerektirir. Vücutta kırışıklıkların ve sarkmaların meydana geldiği ilk bölgelerden biri olan boyun çevresinin sağlıklı ve genç görünmesi mümkün. Bunun için yapılması gereken bakım önerilerini derledik.

Boyun, aslında çok göz önünde olan ama bakım yapmanın aklımıza gelmediği ve bakım yapmayı ihmal ettiğimiz bir bölgedir. Genellikle boyun bölgesinde kırışıklık ya da sarkma olduğunu fark etmeden önce kırışıklığa karşı önlem almak birçok kişinin aklına gelmez.

Peki boyun bölgesindeki sarkma ve kırışıklıklar neden oluşur? Bunun en bilinen ve olağan sebebi yaşlanmadır. Bu bölge hassas bir yapıda olduğu için yaşlanmanın ilk belirtileri de aslında boyunda başlar. Alkol-sigara kullanımı, sağlıksız beslenme, sık sık kilo alıp verme, fazla güneşe maruz kalma, vücudun ihtiyacı olan miktardan az su tüketme, duruş bozuklukları ise yaşlanma sürecini hızlandırarak boyun bölgesinin daha çabuk kırışmasına sebep olur.

Vücut Duruşunuz Doğru mu?

Vücut duruşunuzun doğru olmaması birçok sorunu tetikler. Boyun bölgeniz de bundan nasibini alıyor. Çenenizin boynunuza doğru düştüğü pozisyonlarda uzun süre kalmak, boyun bölgesinde kırışıklıklara sebep oluyor. Duruşunuzda sorun varsa, ilk olarak bunu düzeltmelisiniz. Çenenizin yukarıda olması kırışıklıkların oluşumunu engelleyecektir. Günlük hayatta ve uykunuz esnasında çenenizin yukarıda olmasına dikkat edin.

Boyun Bölgenizi Temizliyor musunuz?

Boyun bölgesi temizliği, yüz temizliği kadar önemlidir. Unutmayın ki makyaj esnasında, ton farkı olmaması için yüzünüze kullandığınız fondöten ve pudrayı boynunuza da sürüyorsunuz. Peki makyaj temizlerken yüzünüz için harcadığınız eforu boynunuz için de harcıyor musunuz yoksa boynunuzu temizlemeyi unutuyor musunuz?

Boyun temizlemeyi ihmal etmek, kırışıklıkların oluşması için uygun zemini hazırlayan bir hatadır. Hassas ve ince bir deriye sahip olan boyun bölgesini yüzünüz kadar dikkatli temizlemelisiniz. En çok tercih edilen markaların yer aldığı yüz temizleme ürünlerimizi dermokozmetik.com’dan inceleyebilirsiniz.

https://www.dermokozmetik.com/Cilt-Bakimi/Temizleyiciler

Temizledikten Sonra Nemlendirmek Şart

Yüzünüzü temizledikten sonra nasıl nemlendiriyorsanız aynısı boyun için de geçerli. Temiz ve nemlenmiş bir boyun, yaşlanma sürecinden daha az etkilenecektir. Cilt tipinize uygun nemlendiriciyi seçmek için dermokozmetik.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

https://www.dermokozmetik.com/cilt-bakimi/nemlendiriciler

Güneş Kremi Olmazsa Olmaz

Her mevsim güneş kremi kullanmanın önemini sık sık vurguluyoruz. Hassa ve ince bir deriye sahip boyun bölgesine güneş kremi kullanmamak, büyük bir hatadır. Bu durum, yaşlanma sürecini hızlandırır ve sağlıksız bir görüntüye neden olur. Güneş kremlerimizi görmek için dermokozmetik.com ‘u inceleyebilirsiniz.

https://www.dermokozmetik.com/gunes-urunleri
Etiketler: Boyun Bölgesi
Ağustos 05, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.