Bioderma Photoderm Max Güneş koruyucu Her Mevsim Yanınızda!

Bioderma Photoderm Max Güneş koruyucu Her Mevsim Yanınızda!

Güneş ışığı, deride önemli olan D vitamini üretimine yardımcı olmak için faydalıdır. Ancak bazen ultraviyole ışığı çok zararlı olabilir. Cildin epidermal (dış) tabakasında pigment melanin içeren hücreler bulunur. Melanin, cildi güneşin ultraviyole ışınlarından korur, cildi yakabilir ve zamanla elastikiyetini azaltabilir. Bu durum cildin erken yaşlanmasına neden olabilir. Güneşlenme, güneş ışığına maruz kalma cildin daha fazla melanin üretmesine ve kararmasına neden olduğu için oluşur. Bu hücreler yüzeye doğru hareket ettikçe bronzlaşır ve kaybolur.

Ultraviyole veya UV ışınlarına çok fazla maruz kalmak ciltte güneş yanığına neden olabilir. UV ışınları cilt katmanlarına nüfuz eder ve cilt hücrelerine zarar vererek daha derin katmanlara geçer. Çok fazla melanin ve güneş yanığı olmayan kişiler, güneş kremi kullanarak öğleden önce saat 10 ile öğleden sonra 2 arasında bulunan güneş ışığını sınırlandırarak kendilerini korumalıdır.

Güneş cildi çeşitli şekillerde etkiler. Güneşe maruz kalmak yaşlanmayla ilişkili cilt değişikliklerinin çoğuna neden olduğundan, cildi güneşten korumak, yapacağınız en önemli cilt bakım uygulamasıdır. Güneşe önemli derecede maruz kalınması cildi kırıştırır ve kurutur. Ciltteki çillerden küçük veya büyük kahverengi lekelere kadar her şey sık sık güneşlenmenin başka bir yan etkisidir.

Güneşe maruz kalmanın en ciddi sonucu cilt kanseridir. Amerikan Kanser Derneği'ne (ACS) göre cilt kanseri en sık görülen kanser türü olup, teşhis edilen tüm kanser vakalarının neredeyse yarısını oluşturur. Çoğu güneş hasarı 18 yaşından önce ortaya çıkar, ancak cilt kanserinin gelişmesi 20 veya daha fazla yıl alabilir. Sadece birkaç ciddi güneş yanığı yaşayan çocukların daha sonra yaşamlarında cilt kanseri gelişme riskinin yüksek olduğuna inanılıyor.

Yararı olduğu kadar zararı da olan güneş ışınlarına karşı cildimizi her mevsim korumalıyız. Peki bunun için neler yapıyoruz?

Güneş koruyucuları, güneşin ultraviyole (UV) radyasyonunun cilde ulaşmasını önlemeye yardımcı olan çeşitli bileşenleri bir araya getiren ürünlerdir. İki tür ultraviyole ışını olan UVA ve UVB , cilde zarar verir, erken yaşlandırır ve cilt kanseri riskinizi artırır.

Güneş koruyucular ise bu noktada devreye giriyor. Güneş koruyucular sayesinde güneş ışınları cildimize nüfuz etmeden filtreleniyor. Koruma faktörlerine göre güneş ışınlarına karşı cildimizi koruyan güneş koruyucular, cilt kanserine karşı koruyucu etkisi ile ilk sırada yer alıyor.

Bioderma Photoderm Max Ürününü İncele

Bioderma Photoderm Max Açık Ten Rengindeki Güneş Koruyucu

Bioderma Photoderm Max Güneş koruyucu, tüm cilt tipleri için uygundur. Mükemmel koruma sağlamak için özel olarak geliştirilmiştir. Bioderma Photoderm Max Güneş koruyucu, karma ve yağlı ciltler için üretilmiştir. Kremsi bir yapıya sahiptir. Bioderma Photoderm Max Güneş koruyucu, hücresel BioProtection patentiyle cildin UV’ye karşı doğal savunma sistemlerinin aktive edilmesini sağlayabilir. Güneş yanıklarına karşı koruma sağlayan Bioderma Photoderm Max Güneş koruyucu, bu güneş yanıkları erken yaşlanmanın önlenmesi için kullanılabilir. Geniş spektrumlu UVA/UVB korumayla hücresel hasar riskinin azalmasına yardımcı olur. Yüz bölgesi için kullanıma uygun olan Bioderma Photoderm Max Güneş koruyucu, süt dokusuyla açık ve çok açık hassas ciltler için üretilmiştir. Güneş koruyucu özelliğinin yanı sıra altın renginde olan akışkanlığıyla cilt tonunu eşitlemek ve cilt lekelerini kapatmak için kullanılabilir. Bioderma Photoderm Max Güneş koruyucu, cilt tonunu eşitledikten sonra sağlıklı bir bronzluk sağlayabilir. Yağsız kıvamıyla cilt tarafından hızlıca emilir. Bioderma Photoderm Max Güneş koruyucu, UVB ve UVA önleyici etkisiyle güneş yanıklarına ve lekelerine karşı koruma sağlamaya yardımcı olur.

Etiketler: güneş, güneş koruyucu, bioderma, Photoderm Max, Photoderm
Mart 19, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.