Bebeğinizin Alt Değişiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Bebeğinizin Alt Değişiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Bebeğin alt değişimi düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

Uzun süre bebeğin altının değişmeden tutulması bebeği rahatsız eder, bebeğinizde huzursuzluğa neden olabilir. Bebek alt değişimi günde 6-7 kez yapılmalıdır. Yenidoğan bebeklerde bu sayıda artış olabilir. Altı temizlenmiş bebeklerin daha huzurlu ve rahat olurlar bunun yanında pişik oluşumuna karşı da sık alt değişimi önemlidir. Özellikle bebeğiniz kaka yaptığında hemen değişim yapılmalıdır. Bekletildiğinde bebeğinizin hassas cildi çabucak tahriş olabilir. Pişik probleminin en önemli nedenlerinden biri bez değişiminin zamanında yapılmamasıdır.

Yetişkin bir bireye göre çok daha hassas olan bebek cildi için kullanılan ürünlere dikkat edilmelidir.

Bebeğinizin alt değişimi için kullandığınız ürünlerde kimyasal madde içermemesine özen gösterin. Kimyasal maddeler, hassas ciltte kısa sürede tahriş oluşturabilir. Bu durum göz önünde tutularak bebek cildi özel formüle edilmiş ürünler kullanılmalıdır. Kimyasal maddenin yanında bebeğinizin cildini hoş koku sağlayan ve renklendiren sentetik maddeler içeren ürünlerden de uzak tutunuz.  Bu tür maddeler tahriş ve alerji gibi cilt problemlerine neden olabilir.

Pişik oluşumuna karşı bebeğinizin cildini koruyun.

Pişik, bebek cildinde bez bölgesinde oluşan tahriştir. Bebeğin bez değişiminin zamanında yapılmaması ve cildin ıslak kalması pişiğe neden olur. Bu durumun yanında bezin bebeğinizin hassas cildine sürtünmesi de pişiğe neden olur. Pişik bunlar gibi pek çok farklı nedenden oluşabilir.

Bebek Cildinde Pişik Oluşumunun Nedenleri

  • Cildin sürtünmesi
  • İdrar ve dışkının ciltte tahriş oluşturması
  • Bebek bezinin uzun süre değiştirilmemesi
  • Bebek bezinin çok sıkı bağlanması
  • Bebeğin cildinin çok hassas ve alerjik olması bu duruma neden olan durumlardandır.

Bebek bez değişiminde bebeğinizin cildini korumak için Mustela ürünleriyle bakım sağlayabilirsiniz. Bebek cildi için özel olarak geliştirilmiş hassas ve çok hassas bebek cildi için cilt bakım ürünlerini tercih ederek bebeğinizin huzurlu ve mutlu olmasını sağlayabilirsiniz. Bez değişimi sırasında Mustela Islak Mendil, Mustela Vitamin Bariyer Pişik Kremi ve Mustela Temizleme Jeli’ ni kullanabilirsiniz. 

Mustela Ürünleri bebek cildine uyumlu olarak formüle edilmiş yapısıyla günlük bakım için idealdir.  Mustela bez değişimi sırasında bakım ve temizlik sağlamanın yanında, bebeğinizin tüm cilt bakım ihtiyaçlarına yönelik ürün çeşitliliğine sahiptir. Bebeğiniz cildine Mustela ürünleri ile bakım sağlayabilirsiniz. 

Etiketler: alt değişimi
Şubat 06, 2018
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.