Aloe Vera'nın 10 Faydası

Aloe Vera'nın 10 Faydası

Aloe vera, geleneksel tıpta kullanılan en eski ve en kullanışlı bitkilerden biridir. Dünyada en çok kullanılan şifalı bitkidir. Aloe vera; vitaminler, mineraller, amino asitler, enzimler, polisakarit ve yağ asitleri dahil olmak üzere 200'den fazla aktif bileşen içerir. Belki de bu yüzden Mısırlılar Aloe'ya “Ölümsüzlük Bitkisi” dedi. Aloe vera vücudu besler ve bağışıklık sistemini geliştirir. Ayrıca nemlendirici ve güneş kremi olarak da kullanılabilir. Düzenli olarak uygulandığında yüz, cilt ve saç sağlığını iyileştirir. Aloe veranın faydalarının bir listesi aşağıdadır.

Aloe Vera'nın En İyi 10 Sağlık Faydası:

  • Sindirim sistemine yardımcı olur
  • Enerji seviyesini arttırır
  • Bağışıklık oluşturur
  • detoxifies
  • İltihabı azaltır
  • Vücudu alkalize eder
  • Yara ve cilt iyileştirici özelliği
  • Cilt için anti-inflamatuar ve nemlendirici
  • Yanıkları tedavi eder
  • Sağlıklı saçları korur.

1. Sindirim sistemine yardımcı olur

Aloe vera suyu içmek, vücudun sindirim sisteminin temizlenmesini sağlar. Bağırsağın hareketlenmesini sağlar. Kabızlığa yardımcı olur. Aynı zamanda ishali giderir.

2. Enerji kaynağını arttırır

Yoğun yaşam tarzımız ve kötü beslenme alışkanlıklarımız yorgunluğa neden olabilir. Aloe vera suyu, düzenli kullanımda enerji seviyesini artırmanıza izin verir. Sağlıklı bir vücut ağırlığını korumanıza yardımcı olur

3. Bağışıklığı güçlendirir.

Bu özellik polisakkaritler veya fibromiyalji gibi kronik bağışıklık bozuklukları olanlar için birerbirdir. Aloe vera suyu, içindeki polisakaritler makrofajları, virüslerle savaşan lökositleri uyarır.

4. Detoksifikasyon

Aloe vera suyu, detoksifikasyon için mükemmel bir doğal yardımcıdır. Yoğun hayatımız, çevremizdeki kirlilik ve yediğimiz sağlıksız yiyecekler ile vücudumuzu zaman zaman temizlememiz gerekiyor. Aloe vera suyu, organizmalarımızın her gün bu stresle başa çıkmasına yardımcı olan zengin bir vitamin, mineral ve iz elementleri kokteylidir.

5. İltihabı azaltır

Eklemlerin esnekliğini arttırır ve vücut hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Zayıf eklemlerde ağrı ve iltihaplanmayı azaltır. Eklem kaslarını güçlendirir.

6. Vücudu alkalize eder.

Sağlıklı kalmak için daha doğal ve alkalize edici gıdalar yemeye çalışmalısınız. Aloe vera alkalize edici bir besindir. Diyet alışkanlıklarını dengelemeye yardımcı olur. Vücudu alkalize eder.

7. Yara iyileşmesi ve cilt onarımı

Aloe veranın aktif bileşenleri, patojenlerin büyümesini engelleyen ve antimikrobiyal aktiviteyi sağlamak için bir ekip olarak görev yapar ve böylece birçok iç ve dış enfeksiyonun ortadan kaldırır. Bakterilere karşı aktif rol oynar. Aloe vera ayrıca böcek ısırıkları, döküntüler, ülserler, herpes, ürtiker (kırmızı, kabarık, kabarık şişkinlikler ile bir çeşit deri döküntüsü), mantar ve viral enfeksiyonlar, vajinal enfeksiyonlar, konjonktivit ve alerjik reaksiyonların tedavisinde de faydalıdır.

8. Yaşlanmaya ve cilde karşı nemlendirici madde

Aloe vera, elastin sentezinin yanı sıra kolajen sentezini başlatır. Bu proteinler cildin yaşlanmasını önlemek için gereklidir. Aloe vera ayrıca cildi yumuşatmak ve nemlendirmek için en yaygın kullanılan yöntemdir. Bu, kan dağılımını arttırmaya yardımcı olur. Hücreler arasında oksijenin değişimini kolaylaştırır. Aloe vera, doğal sabunlar, şampuanlar, kremler ve güzellik için losyonlar gibi birçok kozmetik ürününde yaygın olarak kullanılmaktadır. Aloe vera jeli, krem veya losyon, yüze veya vücuda uygulandığında, cildi tozdan ve cilde zararlı olabilecek diğer elementlerden korumaya yardımcı olur.

9. Yanıkları tedavi eder.

Aloe vera, güneş ışığından kaynaklanan hasarı iyileştirir. Aloe vera, içindeki enzimleriyle güneş ışığının neden olduğu enflamatuar reaksiyonları (güneş yanığı) durdurur ve bağışıklık sistemini iyileşmeye teşvik eder. Ayrıca, aloe verada bulunan aloinin, güneşin ultraviyole ışınlarının% 20 ila% 30'unu bloke ettiği, bu nedenle de saç için olduğu kadar cilt için de bir güneş koruyucu görevi gördüğü bildirilmiştir.

10. Saçları korur.

Düzenli kullanımda saçlarınız parlak ve sağlıklı görünecektir. Tek yapmanız gereken aloe vera jeli ve limon suyunu karıştırmak. Bu karışımı şampuandan sonra saçınıza uygulayın. 10-15 dakika veya daha uzun süre beklettikten sonra suyla iyice durulayın. Aynı zamanda saçın büyümesini teşvik edecektir.

Etiketler: Aloe Vera
Şubat 08, 2019
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için çerezler verilerinizi yasalara uygun şekilde kullanıyoruz. Detaylı bilgi için "Güvenlik ve Gizlilik" sayfamızı inceleyebilirsiniz.