5,0 (0)
Ürün Kodu : 8694927999763
Barkod : 8694927999763

Beşikçi Kafirun Yağı 20 ml

Marka
30,00 TL %10
27,00 TLBeşikçi Kafirun Yağı 20 ml

Uçucu üretim yöntemi ile üretilen kafirun yağı

Uçucu Yağ Nedir

Bitkilerin ve bitkilerden elde edilen bitkisel drogların yaprak, çiçek, meyve, kök, ya da kabuk gibi kısımlarından çeşitli metotlar ile elde edilir. Çoğunlukla oda sıcaklığında sıvı haldedirler ve güçlü kokulara sahiptirler. Aynı zamanda yüksek etkinliğe sahip olan uçucu yağlar büyük oranda sudan hafif değişik terpenik yapıdaki maddeleri taşırlar. Suda çözünmezler ancak su buharı ile sürüklenebilirler. Bu sayede Su buharı distilasyonu yolu ile yani damıtılarak elde edilirler. Damıtma işlemi sonucunda sudan daha hafif olan uçucu yağ, buharın tekrar yoğunlaştırılması ile biriken suyun üzerinde toplanır. Uçucu yağ alındıktan sonra kalan su ise Aromatik su olarak adlandırılır. Gül suyu, kekik suyu ya da lavanta suyu bu sulara en iyi örnekleri teşkil eder. Bu şekilde elde edilen uçucu yağlara en bilinen örnek ise gül yağıdır. Uçucu yağlar genel olarak sabit yağlar ya da krem losyon gibi taşıyıcılar ile belli oranda karıştırılarak kullanılır. Saf olarak kullanılabilen uçucu yağlar çok az sayıdadır. Bazı uçucu yağlar cilt için tahriş edici ve zararlı olabilir. Uçucu yağların tedavi için kullanıldığı tamamlayıcı tıp dalına Aromaterapi denir.

Gıda Takviyeleri Hakkında Uyarı

Takviye edici ürünleri nemden ve ışıktan uzak tutunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. Önerilen kullanım miktarını aşmayınız. Herhangi bir beklenmeyen rahatsızlıkta en yakın sağlık ocağına ya da doktorunuza danışınız. Takviye edici gıdalar ilaç değildir. Günlük beslenmenizin yerine geçemezler. Hamile ya da emzirme döneminde güvenli olmayabilir. Kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz. Herhangi bir hastalığınız için kullandığınız ilaçlar ile takviye edici gıdalar arasında ciddi farklar vardır. Bu sebeple zarar görebilirsiniz. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

Dikkat! Yönetmelik gereği internet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilan ve reklam gibi yanıltıcı, kamu sağlığını bozucu ve eksik bilgiler içermesi yasaktır. Bu sebeple sitemizde satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin tedavi edilmesi gereken rahatsızlıkları giderdiği, tedavisine yardımcı olduğu ve tedavi ettiği şeklinde beyanlara yer verilmemektedir. www.dermokozmetik.com aracılığı ile satışı yapılan gıda takviyesi, doğal kaynaklı ya da bitkisel hayvansal ürünler ve vitamin destekli ürünler takviye edici gıdalardır. İlaç değildir. Hastalıkları önleme ya da tedavi amacıyla tavsiye edilmez. Gıda takviye edici ürünler normal beslenmenin yerine geçemez. Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmamaya dikkat ediniz. Hastalık, hamilelik, emzirme dönemi ve ilaç kullanılması durumunda mutlaka doktorunuza başvurunuz. Site içerisinde ve ürün detaylarda yer alan yazılar sadece bilgi amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavileriniz için doktorunuza başvurunuz.


BENZER ÜRÜNLER

POPÜLER ÜRÜNLER